ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29558 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Magazín Rolling Stone aktualizoval žebříček alb

0 Redakce 30.4.2012

Prestižní americký hudební magazín Rolling Stone aktualizoval žebříček nejlepších alb všech dob. Jeho původní verze vyšla před čase v knižní podobě, a to i u nás.

Do aktuálního žebříčku 500 nejlepších alb se dostaly hned tři nahrávky amerického rappera Kanye Westa, jenž se tak zařadil mezi největší osobnosti v dějinách populární hudby. Nejvýš se prosadilo jeho album Late Registration z roku 2005, na 118. příčku. Dalšími novými položkami Westa v žebříčku jsou The College Dropout (2004) a My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010).

Celkem bylo do žebříčku nově zařazeno 30 alb, a to většinou na úkor méně úspěšných kolekcí hojně zastoupených umělců, například Beach Boys (album Sunflower), David Bowie (Changesone), Elton John (Elton John) a Madonna (Music).

Z přidání svých alb se mohou těšit také skupiny Radiohead, Arcade Fire nebo Arctic Monkeys. Nová alba mají v žebříčku rovněž Bruce Springsteen a Bob Dylan.

V první desítce jsou i nadále hned čtyřikrát zastoupeni The Beatles, jejichž album Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band je v čele žebříčku.

Aktuální seznam 500 alb vychází především z původního žebříčku z roku 2003 a aktualizovaného v roce 2005.

Zde je pořadí na prvních místech:
1. Beatles – Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band
2. Beach Boys – Pet Sounds
3. Beatles – Revolver
4. Bob Dylan – Highway 61 Revisited
5. Beatles – Rubber Soul
6. Marvin Gaye – What’s Going On
7. Rolling Stones – Exile on Main Street
8. The Clash – London Calling
9. Bob Dylan – Blonde on Blonde
10. Beatles – The White Album

JŠp