ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5420 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Madeleine Peyroux se obnaží až na kost

0 Redakce 8.12.2008

Americká jazzová zpěvačka Madeleine Peyroux dokončila práci na svém novém albu Bare Bones (Obnažené kosti), které 10. března uvede na trh firma Rounder.

Deska vznikala ve studiu Henson v Los Angeles během letošního podzimu. Na skládání písní pro tento projekt se podíleli Larry Klein, Walter Becker ze Steely Dan a Joe Henry. Společně s prvními dvěma jmenovanými Peyroux, která bývá často přirovnávána k Billie Holiday, napsala titulní skladbu, а Henry s Kleinem ji pomáhali s písní Love and Treachery. Mezi jedenácti kompozicemi je i jedna, I Must Be Saved, kterou Peyroux napsala zcela sama. „Jsem neskutečně šťastná, že jsem začala skládat,“ říkala Peyroux. „Je to pro mě jako nová etapat, a je to velkolepá práce. Jsem obklopena překrásnými zvuky, vskutku upřímnými muzikanty a vskutku upřímným hraním.

Bare Bones je nástupcem desky Half the Perfect World, které vyšlo v roce 2006 a doposud se ho, dle údajů za Nielsen SoundScan, prodalo na 200 000 kopií jen na území Spojených států. Svůj velký průlom zpěvačka udělala o dva roky dřív s albem Careless Love, kterého se ve světě prodalo více než milion kopií.