ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26543 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lynyrd Skynyrd vydají v srpnu další album

0 Redakce 30.7.2012

Album nazvané Last Of A Dying Breed vydá 20. srpna letošního roku americká rocková legenda Lynyrd Skynyrd. Bude to první studiová kolekce od God & Guns (2009), které debutovalo na 18. příčce v hitparádě Billboard Top 20 a stalo se tak nejúspěšnějším počinem kapely od roku 1977. Last Of A Dying Breed opět produkoval Bob Marlette, stejně jako předešlé dílo God & Guns.

„Bylo skvělé být znovu s Bobem ve studiu,“ říká kytarista Gary Rossington. „Tentokrát jsme to nahráli dost oldschoolově. Všichni ve studiu hráli jako o život, jako jedna kapela, všichni dohromady. Moc nás to bavilo a muzika nám šla od ruky, což je znamení, že se to povedlo. Už se nemůžeme dočkat, až fanoušci nové věci uslyší a až je budeme hrát naživo.“

Lynyrd Skynyrd nahráli album, jež pokračuje v odkazu, který začal před pětatřiceti lety v Jacksonville na Floridě, odkazu, který byl přerušen na deset let po leteckém neštěstí v roce 1977, kde zemřeli tři členové skupiny včetně Ronnieho Van Zanta a Stevea Gainese.

S katalogem čítajícím na 60 alb, prodeji přes 30 miliónů desek po celém světě, se svou klasickou americkou rockovou hymnou Sweet Home Alabama a s místem v Rock & Roll Hall of Fame v Clevelandu jsou Lynyrd Skynyrd idoly své generace.

JŠp