ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30189 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ludovico Einaudi se představí v Praze

0 jsk 5.5.2023

Ludovico Einaudi, italský pianista, skladatel, autor hudby k filmům Samba či Nedotknutelní, se po dvou vyprodaných koncertech vrátí do Prahy. Hudebník, který svým přístupem posunul hranice žánrů a je jedním z nejoblíbenějších a nejstreamovanějších skladatelů dneška, vystoupí 12. listopadu v Kongresovém centru Praha.

Einaudi zavítá do Prahy sedm let po svém posledním českém koncertu. V Kongresovém centru mimo jiné představí svá nejnovější alba Underwater a Music of Care, která vyšla v posledních měsících. Za album Underwater získal prestižní cenu Opus Klassik Award. Nahrávka vznikala v době lockdownů, což ji významně ovlivnilo: „To neuvěřitelné ticho, které mě obklopilo, mi pomohlo soustředit se efektivněji. Má hlava se vyčistila od každodenních starostí. Nemusel jsem plnit žádné termíny, a to mi pomohlo cítit se, jako by mi bylo znovu 18, kdy má budoucnost ještě nebyla jasná a dělal jsem hudbu jen pro radost,“ komentuje nahrávku skladatel.

Einaudi se narodil v roce 1955 v Turíně jako vnuk prvního poválečného prezidenta Itálie. Vystudoval konzervatoř v Miláně a začínal jako skladatel klasické hudby, kterou později spojil s prvky ambientní elektroniky, jemného rocku a world music. Ačkoli se tak sám neoznačuje, bývá zařazován do proudu hudebního minimalismu, a to po boku takových jmen jako Michael Nyman či Philip Glass.

Za téměř třicet let svého působení vydal řadu alb, která se dostala na vrcholy žebříčků poslechovosti, vyprodává nejprestižnější koncertní sály po celém světě a jeho hudba zazněla v mnoha slavných filmech (Nedotknutelní, Doktor Živago, Taková je Anglie, Země nomádů a další).