ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12693 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lucie zahraje letos jen jednou doma. Na festivalu Soundtrack Poděbrady

0 jsk 22.8.2017

Skupina Lucie vystoupí ve čtvrtek 24. srpna na festivalu filmové hudby a multimédií nazvaném Soundtrack Poděbrady. Její koncert začne ve 21 hodin na fotbalovém stadiónu v Poděbradech. Jde o vystoupení, které letos na jaře ještě nebylo v plánu. Tehdy kapela oznámila, že své nejbližší koncerty uskuteční příští rok na podzim k chystanému novému albu.

V Poděbradech kapela bude hrát především skladby, které jsou nějak spojené s filmem. Potvrdil to Michal Dvořák, klávesista skupiny a také ředitel festivalu Soundtrack Poděbrady.

„Je to náš jediný letošní koncert v České republice. A protože se koná na festivalu filmové hudby a multimédií, bude tak koncipovaný. LUCIE během své historie spolupracovala s těmi nejlepšími režiséry i kameramany, ať už jde o videoklipy nebo hudbu, kterou celá kapela či její členové psali pro různé filmy. Za třicet tři let existence kapely vzniklo dost zajímavých klipů a filmových záběrů, v nichž ona nebo některý člen účinkují. Na tom všem bude stát obrazový doprovod k našemu koncertu, takže si myslím, že to bude hezká podívaná,“ řekl Dvořák.

Koncert bude výjimečný i tím, že na něm kapela předá historicky první festivalovou cenu Soundtracku Poděbrady Radimu Hladíkovi in memoriam. Ocenění převezme jeho syn Radim Hladík jr. „S Radimem nás pojí dlouholeté přátelství, zároveň jsme se celou naši kariéru potkávali i pracovně,“ sdělil Michal Dvořák. Narážel například na to, že jeho spoluhráč z Lucie David Koller byl v osmdesátých letech členem Blue Effektu, nebo na Hladíkovo koncertní i studiové hostování s Lucií, včetně nahrávání kytar do soundtracku k filmu Amerika.

Lucie v dubnu letošního roku oznámila, že v roce 2018 vydá své zbrusu nové album. Bude se jmenovat Evolucie a vyjde šestnáct let po zatím poslední řadové desce kapely nazvané Dobrá koczka, která nemlsá. Již letos by ale měl vyjít nový singl.

Jak již bylo řečeno, příští rok v listopadu Lucie odehraje tři velké halové koncerty. 13. se představí v Ostravě, 18. v Brně a 24. v Praze. Předprodej vstupenek na koncerty byl již zahájen, lístky na čtvrteční koncert do Poděbrad jsou stále v prodeji.