ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16613 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lucie se vrací. Na turné vyrazí za rok

0 jsk 28.5.2013

Legendární česká skupina Lucie se vrací. Tentokrát bez spekulací, dohadů a oficiálně. Na včerejší tiskové konferenci oznámila termíny pěti zastávek svého koncertního turné nazvaného Lucie 2014. Odstartuje je příští rok 26. května v Košicích a po vystoupeních v Bratislavě (29. 5.), Ostravě (1. 6.) a Brně (4. 6.) skončí 10. června v pražské O2 Areně.

„Řadu let se snažíme českým a slovenským hudebním fanouškům nabízet to nejlepší ze zahraniční scény. Proto jsem velmi rád, že kromě nejznámějších světových kapel a umělců máme nyní možnost domácímu publiku představit i jednu z nejvýznamnějších českých kapel posledních dvaceti let, kterou Lucie bez debat je. Půjde o návrat na koncertní pódia ve velkém stylu a domnívám se, že Lucie představí show, která snesou srovnání právě s těmi zahraničními,“ řekl Robert Porkert z pořádající agentury Live Nation, která s Lucií turné připravila.

„Nějaký čas jsme byli ve při, ale to už je hodně let,“ vysvětlil kytarista a zpěvák Robert Kodym. „Loni na podzim, když se začalo blížit sedmadvacáté výročí založení Lucie, jsme se pokusili kapelu vzkřísit. To se podařilo, po určité době nečinnosti naše ponorka s názvem Lucie trochu klesla a my si vzali do hlavy, že ji zrušíme, aby se mohla dostat z vody ven a mohla se z ní stát vzducholoď s nápisem Lucie. Sedmadvacáté narozeniny byly nakonec znovuzrozením. Zahráli jsme si v pražském Rudolfinu a věřím, že jsme se odpíchli k důstojné oslavě letošních osmadvacátých narozenin.“

Vstupenky na jednotlivé koncerty se začnou prodávat již ve středu v 9 hodin. Lístky na vystoupení v Košicích budou k sehnání v cenách 25 až 39 eur, vstupenky do Bratislavy budou stát od 29 do 49 eur, do Ostravy od 590 do 990 Kč, do Brna od 590 do 1190 Kč a do Prahy budou k mání v cenách od 490 do 1290 Kč.

Kapela ale bude aktivní i letos. Už 1. června zahraje v pražském klubu SaSaZu na akci pro Nadace Terezy Maxové. Na začátku července se pak představí na hudebním festivalu v Karlových Varech, který se uskuteční na začátku tradičního filmového festivalu.

„Potom se opět zavřeme do zkušebny a budeme nejenom zkoušet písničky, ale též připravovat vizualizaci turné a řešit technické záležitosti. Rok je, myslím, tak akorát na to, abychom to stihli,“ dodal Dvořák.

Koncerty Lucie by na turné měly trvat kolem dvou hodin. Kapela neoznámila jména žádných hostů, pouze za bicí soupravou by v některých písních měl hrát Adam Koller, syn zpěváka Davida Kollera.

Byť skupina Lucie nedávno řekla, že je možné, že vznikne několik nových skladeb, na včerejší tiskové konferenci to nepotvrdila. Robert Kodym jen sdělil, že během koncertu na turné zazní nejlepší písničky, které Lucie ve svém repertoáru má. „Novinkou je, že se skupina Lucie dala dohromady a bude hrát staré skladby,“ řekl s úsměvem a dodal, že uvedeny budou v původních verzích, bez dalších úprav.

Turné Lucie 2014:
26. 5. Košice
29. 5. Bratislava
1. 6. Ostrava
4. 6. Brno
10. 6. Praha

Tagy: