ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8383 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lucie má nový fantaskní klip s nádechem steampunku  

0 jsk 23.9.2019

Kapela Lucie přichází s aktuálním klipem k písničce Než tě rozkradou z alba EvoLucie. Slovenský režisér Karol Vosátko písničku zasadil do příběhu zamilovaného muže v působivých kulisách fantaskního světa. Zajímavé bylo i natáčení, protože všechny herce nejprve nafotil a jejich portréty pak dlouhé týdny rozpohybovával. Tím videu dodal zvláštní nádech kombinovaný se steampunkovou estetikou, místy připomínající filmy Karla Zemana z šedesátých let.

Skladba Než tě rozkradou bude součástí playlistu na blížícím se podzimním turné po menších halách v Česku. Turné se v listopadu zastaví například v Hradci Králové, Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Jihlavě, Znojmě, Zlíně, Olomouci nebo Třinci.

Než tě rozkradou vznikla během natáčení alba EvoLucie za pár chvil. „Přijel jsem ráno do studia s novými klávesami a hned u druhého zvuku, který jsem na nich zkoušel, mě napadl motiv písničky,“ vzpomíná na vznik Michal Dvořák. Motivu se okamžitě chytil Robert Kodym a za chvíli byla skladba na světě. „Robert měl navíc v kapse koncept nového textu, který jej napadl den před tím, a do hudebního nápadu se skvěle hodil,“ dodává Dvořák.

Silné pocitové svědectví o nenaplněné lásce do klipu zpracoval slovenský režisér Karol Vosátko. „I v životě platí, že to, za čím se člověk žene, mu utíká. A naopak. Co nahání nás, před tím zase utíkáme my. A o toto schéma v podstatě v klipu jde. Jsou to krásné a kruté pocity zároveň, které změní život tak, že už nikdy není stejný, jako doposud,“ popisuje režisér, který dlouho hledal klíč, jak vyjádřit popisovanou bolest a fatalitu.

„Stylizace mi dávala větší svobodu v příběhu i ve výpovědi bez toho, abych byl příliš patetický. Proto jsem zvolil autonomní fantaskní svět šmrncnutý steampunkem, do kterého jsem zasadil příběh fatálně zamilovaného muže. Vytvořil jsem jej technikou rozpohybovaných fotografií a zkombinoval je s animací,“ popisuje.

Do hlavních postav obsadil slovenské herce Lukáše Latináka a Mirku Partlovou. „Skvěle se do příběhu hodili, a navíc byli skvělí i během fotografování v různých nepřirozených pózách, kostýmech a rekvizitách,“ říká Vosátko, který nakonec nafotil celkem 1600 fotografií a týden mu trvalo, než je všechny roztřídil.

Samotná postprodukční práce s předním grafikem Jozefem Kohárym mu zabrala další měsíc a půl. „Nejtěžší věcí na videoklipech je pro mě vždycky přesvědčování kapely nebo jejího managementu o svojí vizi, která se ostatním někdy zdá příliš abstraktní a neuchopitelná v obsahu i ve formě. V tomto případě jsem však našel s kapelou i jejím managementem vzácný soulad,“ dodává režisér.

Turné skupiny Lucie:
7. 11. Hradec Králové – ČPP Arena
9. 11. Liberec – Home Credit Arena
12. 11. Ústí nad Labem – Zimní stadion
14. 11. Karlovy Vary – KV Arena
16. 11. České Budějovice – Budvar aréna
19. 11. Jihlava – Horácký zimní stadion
21. 11. Znojmo – Zimní stadion
23. 11. Zlín – Zimní stadion Luďka Čajky
26. 11. Olomouc – Zimní stadion
28. 11. Třinec – Werk Arena