ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22374 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

LP vydává taneční skladbu inspirovanou osmdesátkami

0 jsk 11.8.2023

Multiplatinová, v Los Angeles usazená hudebnice LP zveřejnila píseň Love Song. Po skladbách Golden a One Like You jde už o třetí ukázku z připravovaného alba Love Lines, které vyjde 29. září.

„Když jsme nahrávali v Palm Springs, pracovala jsem s Ashtonem Irwinem z kapely 5 Seconds of Summer. A on moc chtěl, abychom během té session udělali nějakou optimistickou písničku. Vymyslel rytmus a můj kytarista Martin dodal riff,“ vzpomíná LP.

„Napadl mě název Love Song. Je samozřejmě velmi generický, ale já jsem cítila, že bych ho mohla koncepčně vybrousit do originálního příběhu. Dlouho jsme na skladbě pracovali, předělávali pořadí jejích jednotlivých částí i akordů a pak to konečně začalo plynout a dostávat tvar. Když jsme skončili, nebyla jsem si výsledkem zpočátku jistá, ale někdy, když si člověk sedne k písničce, nakonec si řekne: Páni… to přišlo zničehonic, a uvědomí si, co má. A to se stalo i tady. Hodně připomíná osmdesátá léta,“ dodává.

V roce 2017 se LP stala globálním fenoménem díky hitu Lost On You, který se umístil na prvním místě v hitparádách osmnácti zemí. Od té doby nasbírala více než tři miliardy streamů na všech platformách a vystupovala před vyprodanými hledišti ve více než sto padesáti městech v celém světě. A přestože její podmanivá a výbušná vystoupení dokážou nadchnout publikum všech kultur, jazyků a prostředí, jádrem uměleckého projevu LP zůstává tvorba muziky.

Tagy: ,