ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6248 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lindemann přinesli hudbu, která bolí

0 jsk 22.6.2015

Till Lindemann je zpěvákem německé industriálně-rockové skupiny Rammstein. Je v ní také autorem textů, přičemž se dosud takřka výhradně vyjadřoval německy. Aktuálně se to ale mění, protože právě dnes celosvětově vychází album kapely Lindemann nazvané Skills In Pills. Lindemann se v projektu, k jehož pojmenování využil vlastní jméno, sešel se švédským kytaristou Peterem Tägtgrenem, jenž je znám ze sestav kapel Pain a Hypocrisy. Tägtgren je rovněž vynikající producent, podílel se například na deskách Dimmu Borgir, Sabaton nebo Cradle Of Filth.

Projekt přináší velice agresivní hudbu. Stojí za ní Tagtgreen, jenž tvrdí, že naprosto koresponduje s obsahem textů. Ty jsou velmi drsné, provokativní, odvážné, a tak některé kompozice mohou slabší povahy přímo takříkajíc bolet.

„Pouštěl jsem to už mnoha lidem, a mnozí z nich byli šokováni nebo zaskočeni,“ vysvětluje zpěvák Till Lindemann. „Pouštěl jsem to třeba i své mámě. Zeptal jsem se jí, jestli si myslí, že to je moc. Třeba když zpívám vulgární slovo cunt. Ptal jsem se, jestli můžu vůbec zpívat takové slovo? A ona mi na to odpověděla, že jestli musím, tak ať ho zpívám. My se při tvorbě moc nekontrovali a nechali jsme pak lidi, aby rozhodli, co je moc. Ukázalo se, že to jde.“

Lindemann se také svěřil s tím, jakým způsobem probíhala tvůrčí spolupráce. „Peter mi posílal všechno, co vymyslel. Byly to instrumentální nápady, které se pak já snažil doplnit slovy. Jistě, víceméně se to podobalo tomu, jak jsem pracoval dřív, ale někdy mě věci doslova překvapovaly. Párkrát jsme také začali tak, že jsem mu poslal jenom text a on pak skládal hudbu na má slova. To pro mě bylo úplně nové. Já dosud vždycky jen naplňoval hotovou hudbu. S Peterem jsme si při tvorbě desky dost hráli. Zkoušeli jsme všechno možné.“

První album Lindemannova bočního projektu je ode dneška k dispozici ve čtyřech formátech. Standardní CD obsahuje deset skladeb, další tři verze jsou rozšířeny o jedenáctou píseň. Standardní a limitovaná edice vycházejí jako digipack s osmadvacetistránkovým bookletem, přičemž limitovaná edice má velikost blu-ray formátu. Super Deluxe verze včetně osmdesátistránkového bookletu je vložena do výpravného boxu, součástí vinylového formátu je rovněž osmadvacetistránkový booklet a kód ke stažení digitálního obsahu.

Lindemann – Praise Abort