ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11487 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenny Kravitz má novinku. Písně napsal po období krize

0 jsk 10.9.2018

Zpěvák Lenny Kravitz, který letos v červnu vystoupil v pražské O2 areně, vydal v pátek své už jedenácté studiové album Raise Vibration. Jeho vydání předcházely dva singly – It’s Enough a Low. Dalšími písněmi na desce jsou We Can Get It All Together, Who Really Are the Monsters?, Raise Vibration, Johnny Cash, Here to Love, 5 More Days ’Til Summer, The Majesty of Love, Gold Dust, Ride a I’ll Always Be Inside Your Soul.

Na novince s ním spolupracovali kytarista Craig Ross a klávesista David Baron. Jak Kravitz uvedl pro časopis Rolling Stone, nikdy se neocitl v takové situaci jako před časem: „Po třiceti letech v hudebním průmyslu jsem to najednou necítil. Netušil jsem, co dál. Bylo to až hrůzostrašné,“ sdělil upřímně.

Lidé z jeho okolí mu tedy poradili, aby oslovil jiné producenty a skladatele, ale ti odmítli. Kravitz následně odpočíval v domě na Bahamách a vyčkával. Skutečnost, že se může kdekoliv zavřít v domácím studiu a začít nahrávat, nebyla inspirující. A pak se jednoho dne probudil s melodií v hlavě. „To bylo něco, na co jsem čekal. Nastartovalo mě to a já najednou přesně věděl, jak má album vypadat,“ dokončil příběh desky.

Lenny Kravitz patří již řadu let k nejpopulárnějším rockovým muzikantům vůbec. Uspěl již na přelomu 80. a 90. let, kdy vydal alba Let Love Rule (1989) a Mama Said (1991). Klíčová pro něj však byla třetí deska Are You Gonna Go My Way z roku 1993. Poprvé s ní pronikl do americké Top 20, v Anglii a Austrálii vybojoval v albové prodejní hitparádě první místo.

Na přelomu tisíciletí získal čtyři ceny Grammy po sobě v kategorii Nejlepší rockový mužský vokální výkon, čímž ustanovil dodnes platný rekord. Naposledy se připomněl před čtyřmi lety deskou Strut.