ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5746 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lennonoviu vrahovi zamítli podeváté svobodu

0 jsk 31.8.2016

Vrah britského hudebníka Johna Lennona Mark David Chapman se ani po téměř 36 letech strávených ve vězení nedostane na svobodu. Rada pro podmínečné propouštění ve státu New York mu podeváté zamítla žádost.

Její členové rozhodli, že povaha jeho zločinu převážila všechny možné příznivé faktory. „Na základě našeho rozhovoru a posouzení vašich záznamů jsme zjistili, že vaše propuštění by bylo neslučitelné s blahem společnosti a mohlo by znevážit vážnost zločinu a oslabit tak respekt vůči zákonu,“ uvedli zástupci Rady pro podmínečné propuštění ve stanovisku.

Dnes jednašedesátiletý muž tak zůstane minimálně další dva roky ve vězení s nejvyšším stupněm ostrahy v Erie County ve státu New York. Další žádost o podmínečné propuštění si bude moci podat v srpnu 2018.

Mark David Chapman zastřelil bývalého člena již nefungující kapely Beatles 8. prosince 1980 v New Yorku, když se vracel z nahrávacího studia do bytu. Odsoudili ho na doživotí s možností podmínečného propuštění, o které se pokouší od roku 2000.

Tagy: