ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7476 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Nová vydá Psí hodinu

0 Redakce 3.4.2012

Zpěvačka Lenka Nová, známá z působení v kapele Laura a její tygři nebo z projektů Michala Horáčka Ohrožený druh a Kudykam, vydá 1. května po osmi letech nové sólové album nazvané Psí hodina.

Deska zrála dlouho. Nic, s čím jsme nebyli stoprocentně spokojeni, jsme nepustili dál. Na rozdíl od prvního alba, kde jsme se zcela záměrně žánrové rozkročili, jsme se nyní snažili najít zcela typický zvuk a náladu,“ vysvětluje Nová.

Výběrem z několika desítek demosnímků prošlo podle ní jen deset skladeb. „Jsou to obyčejné písničky, které jsme oblékli do hezkých zvuků, a to nejen akustických nástrojů. Společným tématem jsou příběhy o různých fázích ženského života – zamilovanosti, manželství, milencích, mateřské lásce, věrnosti, oddanosti, sebelítosti, zaslepenosti, samotě či přátelství,“ doplnila zpěvačka.

Zásadním člověkem, který stojí za vznikem desky, je Nové manžel Michal Pelant. Kromě toho, že je výborný kytarista (hraje s Davidem Kollerem), napsal většinu písniček a všechny z velké části zaranžoval. Jednu složil David Koller. Album dále nahráli Jakub Vejnar – baskytara (hraje ve skupině Anety Langerové), Roman Vícha – bicí (Toxique), Beata Hlavenková – klavír, aranže, jiné zvuky (Lenka Dusilová, Baromantika, Eternal Seekers), Michal Nejtek – klavír, klávesy (David Koller, Agon Orchestra), Martin Lehký – kontrabas (Lucie Bílá), Lukáš Pavlík – bicí (Ewa Farna), Víťa Halška – perkusen (David Koller), Radek Němec – trubka, Honza Šatra – trombon, Radek Kašpar – saxofon (J.A.R.), Petr Vošta – banjo. Dalším zásadním mužem je Lukáš Pavlásek, který napsal většinu textů.

Je známý z pořadu Na Stojáka. Asi málokdo by čekal, že kromě třeskuté srandy dokáže napsat citlivý text. Vždycky obdivuju, když muž dokáže prostřednictvím textu opsat pohyby a pochyby ženské duše, a on to umí,“ uvádí Lenka. Po jednom textu napsali Ivan Hlas a Tomáš Roreček.

tz