ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4918 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Filipová a Lenny natočily rodinný duet Samotní nejsme nic

0 jsk 11.1.2021

Autoři nového televizního seriálu Kukačky požádali Lenku Filipovou a Lenny, zda by pro pro něj nazpívaly společně píseň s tématem rodičovství. Vznikla skladba Samotní nejsme nic, duet o vztahu rodiče k dítěti. Její kratší verze se v seriálu objevuje jako znělka, ale zazní i v celé stopáži. Píseň složil David Solař, který ji spoluprodukoval s Markusem Tranem, text napsala Ester Brožová. Videoklip k písni režíroval Marek Jarkovský, jenž do něj zakomponoval i archivní záběry z dětství, čímž klip získal rodinnou atmosféru.

Píseň Samotní nejsme nic je po třech letech novou skladbou, kterou Lenka Filipová posílá do éteru. Navíc jako duet. Zcela výjimečně se svojí dcerou Lenny, jež Lenku doprovází na piano a překvapivě angličtinu vyměnila za češtinu. „Písnička v češtině a písnička s mojí mamkou byly asi dvě nejčastěji kladené otázky, se kterými jsem se v posledních letech setkávala. Jsem proto ráda, že posluchačům můžeme nabídnout něco nového, co splňuje obojí,“ tvrdí s úsměvem Lenny.

Klip k singlu vznikl během prosince pod vedením Marka Jarkovského, který propojil záběry ze seriálu i z osobního archivu zpěvaček. Natáčelo se ve studiu producenta Davida Solaře, jenž píseň produkoval s hudebníkem Marcusem Tranem.

„Díky dějství seriálu dostává písnička v očích diváků daleko hlubší rozměr, a to u nás také hrálo podstatnou roli, když jsme se pro tuto spolupráci rozhodovaly. I proto bylo pro nás důležité ukázat kousky seriálu i v klipu,“ zaznělo od Lenky Filipové.