ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21091 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Legendou roku je herec Michael Douglas, Géniem zpěvák Elton John

0 jsk 5.9.2013

Ankety již drahně let hýbou světem. Mnohé z nich určují, jaká je momentálně popularita jména, které se v nich umístilo nejvýše, jiné zase odhalují jeho skutečné profesionální kvality či hodnoty. Jedna další zajímavá anketa byla vyhlášena před několika hodinami. Americký pánský magazín GQ zveřejnil jména držitelů titulu Muž roku, a to hned v několika kategoriích.

Legendou byl v letošním ročníku ankety vyhlášen osmašedesátiletý americký herec Michael Douglas. Je známý především z filmů Wall Street (1987), Základní instinkt (1992), Hra (1997), Dokonalá vražda (1998), Traffic – nadvláda gangů (2000), Skvělí chlapi (2000), Začalo to jedné žhavé noci (2001), Král Kalifornie (2007) nebo Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010).

Svou dosud poslední zveřejněnou roli odehrál v životopisném snímku Liberace (2013). Ztvárnil v něm klavíristu, který měl románek s mladým mužem. Film režiséra Stevena Soderbergha měl v českých kinech premiéru 18. července letošního roku. Na portálu ČSFD má hodnocení 74 procent.

V kategorii Génius zvítězil šestašedesátiletý britský zpěvák Elton John. Během své bezmála padesátileté kariéry (na scéně se objevil už v roce 1964) prodal celosvětově více než 200 milionů kopií svých nahrávek.

Aktuálně navíc vyrazil na koncertní turné. Začalo ve středu večer v britském Leedsu a přes Německo, Ameriku, Rusko, Švédsko či Norsko zamíří 18. prosince do Prahy. Předposlední koncert turné se odbude v O2 Areně. Navíc by se 16. září měl na trhu objevit jeho další albový počin.

Cenu pro Interpreta roku převzal čtyřicetiletý americký zpěvák Pharrell Williams. Čtyřicetiletému umělci k této ceně zřejmě pomohla i spolupráce na letošních hitech Get Lucky a Blurred Lines, které nahrál s duem Daft Punk, respektive Robinem Thickem. Na svém kontě má dosud ale jen jedno sólové album. Jmenuje se In My Mind a vyšlo již v roce 2006. Williams se nicméně v poslední době zabývá především produkční prací.

Ikonou roku se podle časopisu stal bývalý člen britské skupiny Oasis Noel Gallagher, Skupinou roku vyhlásili britskou formaci Arctic Monkeys.

Tato kapela představila aktuálně prostřednictvím iTunes nové album s názvem AM. Oficiálně vyjde 9. září. Na nahrávce spolupracovali mimo jiné zpěvák a kytarista americké kapely Queens Of The Stone Age Josh Homme, bývalý člen formace The Coral Bill Ryder-Jones nebo bubeník Pete Thomas.

V kategorii Komik si cenu převzala trojice bavičů Simon Pegg, Nick Frost a Edgar Wright. Tito herci například spolupracovaly na komedii The World’s End (2013). Kromě toho v minulosti společně natočili i snímky Soumrak mrtvých (2004) a Jednotka příliš rychlého nasazení (2007).

Ceny v dalších kategoriích mají i bývalý fotbalista Bobby Charlton, herec a komik Russell Brand, šéfkuchař Jason Atherton či herečka Emma Watson, která zvítězila v kategorii Žena roku.