ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Led Zeppelin se možná v kauze plagiátorství dohodnou

0 jsk 29.4.2016

Pozůstalý po kytaristovi Randym Craigu Wolfeovi, známém jako Randy California, Michael Skidmore, podle svých právních zástupců souhlasí se stažením žaloby. Jde o spor týkající se podobnost kytarového riffu v písni Stairwa To Heaven skupiny Led Zeppelin se skladbou od výše zmíněného kytaristy. Z plagiátorství byli obviněni Robert Plant a Jimmyho Page z Led Zeppelin, Podmínkou Skidmorea však je, aby oba muzikanti uznali Randyho Californiu jako spoluautora písně.

Michael Skidmore v roce 2014 uvedl, že Led Zeppelin okopírovali část kytarového riffu do Stairway to Heaven z písně Taurus, kterou Randy California nahrál v roce 1968 s americkou kapelou Spirit. V polovině dubna losangeleský soudce Gary Klausner rozhodl, že písně jsou si dost podobné na to, aby o tom, jestli se autorská dvojice dopustila plagiátorství, rozhodla porota. Jednání se má konat 10. května.

Mimosoudní dohodu žalobci navrhli poté, co Klausner v pondělí odmítl přijmout jako důkaz některé neoficiální nahrávky písně Taurus. Své rozhodnutí odůvodnil tím, že nejde o verze chráněné copyrightem.

Tagy: