ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19893 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lady Gaga zrušila koncert v Indonésii

0 Redakce 28.5.2012

Jak sdělila média, islamisté nakonec v Indonésii popovou hvězdu udolali. Americká zpěvačka Lady Gaga se totiž rozhodla kvůli jejich výhrůžkám zrušit svůj plánovaný koncert v Jakartě. Vystoupení pro více než 50 tisíc lidí bylo už několik týdnů vyprodané. Policie ho však odmítala s ohledem na bezpečnost povolit a o jeho konání vedla dlouhou debatu s jeho pořadateli i zástupci Lady Gaga Ti nakonec ustoupili a Indonésii se na svém turné vyhnou, byť se uvažovalo i o tom, že by se koncert mohl konat mimo Jakartu.

Proti Lagy Gaga rázně vystupovala zejména organizace Fronta obránců islámu. Podle ní by necudné šaty a vulgární styl vokalistky mohly zkazit morálku indonéské mládeže. Koncert v Jakartě byl plánovaný na 3. června.

Vzhledem k výhrůžkám Lady Gaga koncert ruší. Nejde jen o její bezpečnost, ale také o bezpečnost diváků,“ uvedl zástupce pořadatelské agentury v Indonésii.

Islamisté se naopak radují. „Tohle je vítězství pro indonéské muslimy,“ uvedl zástupce vedení FPI Salim Alatas. „Děkujeme Bohu, že nás před ďábelskou záležitostí uchránil.

JŠp