ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13121 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lady Gaga má výškovou nemoc. A to chce zpívat v kosmu

0 jsk 11.8.2014

Poněkud překvapivá zpráva přišla z americké hudební scény. Slavná popová zpěvačka Lady Gaga skončila minulou středu v nemocnici. Důvodem její hospitalizace byla výšková nemoc, která se u ní projevila po koncertě v Denveru.

Nebylo by na tom asi nic divného, nemocí je na světě celá řada. Problém v tomto případě ale je, že Lady Gaga v minulosti oznámila, že by chtěl koncertovat v kosmu. Nyní se zdá, že výše by jí v tom uvedené potíže mohly zabránit.

Osmadvacetiletá rodačka z New Yorku o svém zdravotním stavu informovala prostřednictvím služby Instagram. Rozmetala v první řadě domněnky a osočování z toho, že si ze svých fanoušků dělá šprýmy. „Výšková nemoc není vtip,“ připsala interpretka k fotografii, na níž má nasazenou kyslíkovou masku.

Jak to přesně s takzvanou výškovou nemocí je? Způsobuje ji změna tlaku vzduchu a následný nedostatek kyslíku. Jejími příznaky jsou bolesti hlavy, kašel, bolest na hrudi, zvracení či celková slabost. Potíže se mohou projevit i šest až osmačtyřicet hodin po dosažení dané výšky, při zodpovědném přístupu obvykle vymizí do dvou dnů.

Lady Gaga před časem uvedla, že v roce 2015 plánuje vystoupit ve kosmu, kde zazpívá jednu skladbu. Letět by měla na vesmírné lodi společnosti Virgin Galactic. Krátký koncert by měl být součástí festivalu Zero G Colony v Novém Mexiku, na kterém by mělo být její vesmírné vystoupení exkluzivně odvysílané.

„Je pro mě ctí, že mohu vystoupit ve vesmíru. Tato chvíle ale nemůže být jen o mně. Chci proto vymyslet představení, které spojí všechny lidi a bude také šířit lásku,“ uvedla Lady Gaga. Zpěvačka rovněž měla v plánu vydražit místo svého spolucestujícího při onom letu do vesmíru. Získané peníze použije na financování své nadace.

Aktuálně však vyvstává otázka, zda Lady Gaga do vesmíru opravdu poletí. Výšková nemoc, která se u ní projevila po koncertě v Denveru, jí totiž může zkomplikovat plány.

Do Prahy dorazí Lady Gaga 5. října, kdy vystoupí v O2 areně. Bude to její druhá česká koncertní zastávka.

Tagy: