ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24067 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

LABe vydá debutové album Noční směny. Přidává novou píseň

0 jsk 9.8.2022

Kousek tvýho nebe je druhým odtajněným singlem z připravovaného alba projektu LABe bubeníka Adama Jánošíka (The Atavists), která má plánované datum vydání 11. listopadu 2022. Křest v Malostranské besedě v Praze proběhne 17. listopadu 2022.

Projekt LABe na sebe upozornil hned prvním singlem Dvě srdce – dvě hlavy s artovým videoklipem od režiséra Michala Pekárka.

Kromě Thoma Frödeho (Imodium, Walkmanz), se kterým Jánošík celou desku točí, a jenž se stal hlasem projektu, přizval pro živou podobu alba do kapely další muzikanty z řad přátel, se kterými měl v minulosti co do činění.

„Osobní rovina je pro mě stejně důležitá, jako obsah písní. Věřím, že se to v celkovém dojmu z živého koncertu promítne, a že si to užijeme, protože nikdo netuší, co bude následovat dál a zda vůbec něco,“ vysvětluje Jánošík.

Dalšími muzikanty jsou kytaristé Martin Suchý (Lucky Losers) a Zdeněk Ceral (Ready Kirken) a baskytarista Vojtěch Říha (Vanua2). Na křtu se pak objeví i hosté, kteří se podíleli na nahrávání alba. Například Michal Skořepa (Pan Lynx), Ondřej Klimek (Vltava, Sexy Dancers, Kamil Střihavka), smyčcové kvarteto Corvus a další. Celý koncert doprovodí poutavý světelný vizuál.

O právě vydané písni se Adam Jánošík vyjadřuje rozpačitě. Údajně si nebyl jistý, jestli ji na desku zařadit a měla skončit v pomyslném koši. Až při revizi přípravných nahrávek ve studiu ho přesvědčil Fröde. „Celé album je sbírka Adamových těžkostí, Kousek Tvýho nebe je ovšem jedna z mála písní, které mají určitou lehkost a po poslechu na vás nepadne deprese. Na tom albu vás nechá trochu vydechnout,“ dodává se smíchem Thom.

(foto: Michal Havlíček)

Tagy: , ,