ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8424 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kyuss Lives! vinu necítí

0 Redakce 30.5.2012

Členové americké formace Kyuss Lives! prohlašují, že v případě zasahování do copyrightu a údajného podvodu na spotřebitele jsou bez viny. Jak bylo v posledních týdnech medializováno, původní zpěvák Kyuss Josh Homme a baskytarista Scott Reeder dali žalobu na bývalé kolegy z kapely, Johna Garciu a Branta Bjorka, s tím, že skupina s názvem Kyuss Lives! zasahuje do copyrightu a dělá tak podvod na spotřebitele

V rozhovoru v časopisu Rolling Stone, Garcia řekl, že on i Brant Bjork „jsou nevinni ve všech těchto obviněních.“

Ať už proces vyhrajeme, nebo prohrajeme, věříme, že jméno Kyuss Lives! stojí za boj. Budeme pokračovat v tom, co děláme, a budeme v kontaktu s našimi skvělými fanoušky,“ vysvětluje Garcia. „Bůh nám dal právo hrát jakoukoliv písničku od Kyuss kdykoliv a kdekoliv, bez ohledu na to, kdo co napsal. Budeme to dělat, dokud budeme naživu. Kvůli tomuhle jsme v podstatě už vyhráli.

Bjork dodal, že ví, proč jeho bývalí kolegové proti němu podnikají právní kroky. „Zasahování do copyrightu a podvod na spotřebitele je obvinění, které použili Josh a Scott, aby se vyhnuli otázce, proč nechtějí, abychom pokračovali jako kapela.

Bjork také cítí, že obvinění Hommea a Reedera z podvodu na spotřebitele jsou neopodstatněná. „Fanoušci Kyuss jsou inteligentní lidé, kteří si vše uvědomují,“ říká. „Kdyby si mysleli, že jde o podvod na spotřebitele, nepodporovali by nás. Obvinění z podvodu na spotřebitele je po roce úspěšného turné urážkou nás i našich fanoušků.

V době sporu jsou Kyuss Lives! na evropském turné, při kterém zahrají i na festivalech Metalfest, Sonisphere, the Download Festival a Grasspop Metal Meeting. V rámci tohoto turné přijedou v neděli 3.června do České republiky, aby v Lucerna Music Baru odehráli svůj pražský koncert.

tz