ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5306 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kvůli koronaviru zrušili kulturní akce pro více než sto lidí

0 jsk 11.3.2020

Od úterní osmnácté hodiny byly v České republice zrušeny všechny kulturní akce, na které se očekávala návštěvnost vyšší než sto lidí. Rozhodla o tom vláda v návaznosti na rychle se šířící nákazu koronavirem. V reakci na to všichni pořadatelé své akce buď přesunuli na jiný termín, anebo rovnou zrušili. Ministr kultury Lubomír Zaorálek se rozhodl uzavřít pro návštěvníky všechny příspěvkové organizace ministerstva kultury. Jde o galerie, knihovny, muzea či památkové objekty.

Na zatím neznámý termín byl přesunutý Febiofest, který měl začít 19. března. Festival dokumentárních filmů Jeden svět, který v Praze již probíhal, jeho pořadatelé přerušili. Rádi by ho dokončili na podzim.

Vítěze letošních hudebních Cen Anděl vyhlásí později než 31. března, jak bylo původně stanoveno. Odloženo bylo vyhlašování cen Czech Grand Design, které se mělo konat 24. března. Zrušena byly premiéry filmů 3Bobule, Princezna zakletá v čase a Šarlatán.

Síť multikin Cinestar zrušila veškeré projekce ve svých třinácti pobočkách v celé zemi. Multikina Cinema City zůstávají naopak otevřená, omezují ale počet diváků v sále na sto.

Termíny koncertů se přesunují, nejčastěji na podzim. Většina plánovaných koncertních turné se neuskuteční. Pořadatelé také o přesunu koncertů jednají se zahraničními agenty kapel, které k nám měly v dohledné době přijet.

Ceny Czech Grand Design změní termín z původně plánovaného 24. března. Nový oznámí v dohledné době. Pořadatelé udílení knižních cen Magnesia Litera zase počítají, že finále letošního ročníku 7. dubna se na Nové scéně uskuteční, případně bez diváků.