ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7930 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Křišťálový globus získala v Karlových Varech Julianne Mooreová

0 jsk 1.7.2019

Hvězdou zahajovacího pátečního galavečera na 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se stala americká herečka Julianne Mooreová. Z filmového festivalu si odnesla Křišťálový globus, prestižní ocenění za mimořádný umělecký přínos ve světové kinematografii.

Mooreovou na červeném koberci doprovázel její manžel Bart Freundlich, který zároveň přišel s hercem Billem Crudupem uvést na Oscara nominovaný film Po svatbě. Herečka se divákům představila ve žlutých šatech, rozdávala divákům podpisy a fotografovala se s nimi. Poté se přesunula na slavnostní zahájení galavečera do hotelu Thermal. A právě při něm ji prezident festivalu Jiří Bartoška předal prestižní cenu.

„Julianne dokáže zahrát cokoliv. Může to být běžná postova, jakož i politická osobnost. Každé postavě, kterou ztvární, dá trojrozměrný význam. Na tom, že dokáže vykreslit postavy a charaktery, se se mnou asi shodne mnoho lidí,“ řekl o hollywoodské herečce její manžel Bart Freundlich.

Festival v Karlových Varech již přivítal i amerického herce Caseyho Afflecka, který před dvěma lety dostal Cenu prezidenta festivalu. Letos představil film Světlo mého života. Je to jeho druhý režijní počin a sám v něm také hraje. Festival v neděli uvedl i nový hudební dokument režiséra Rona Howarda Pavarotti, který pojednává o životě slavného tenoristy.

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech letos uvede na 180 hraných i dokumentárních filmů. Z jejich celkového počtu bude zhruba padesát v Karlových Varech uvedeno ve světové nebo evropské premiéře.

Významným hostem festivalu bude také americká herečka Patricia Clarksonová, letošní držitelka Zlatého Glóbu za seriál Ostré předměty, jehož vybrané díly uvedl loňský festival v evropské předpremiéře. Clarksonová převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii v rámci slavnostního zakončení, v sobotu 6. července.