ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12805 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V krimi thrilleru Nikdy neumírej sama si sériový vrah vybírá jen dvojčata

0 Richard Winter 6.12.2016

Do New Orleans se po dlouhé době vrací brutální vrah s nepříjemným rukopisem – pro své běsnění si vždy vybírá jen dvojčata. Má totiž za to, že pokud se někdo jako dvojče narodí, měl by tak také zemřít.

Lisa Jackson přináší svým čtenářům nový mrazivý román ze série New Orleans a detektivové Rick Bentz a Reuben Montoya to ani tentokrát nebudou mít s dopadením nebezpečného pachatele zrovna jednoduché.

Lisa Jackson se za posledních deset let stala jednou z nejuznávanějších autorek žánru krimi thrilleru, její knihy jsou mezi čtenáři oblíbené a žádané. A to se vlastně stala spisovatelkou spíše z nouze – začala psát, aby si trochu přivydělala a uživila rodinu. Její úspěch byl však opravdu velký – a dnes tak můžete jméno Lisa Jackson najít v žebříčcích nejprodávanějších amerických autorů a její knihy se už prodávají dokonce ve více než třiceti zemích světa.

V thrillerech a mrazivých detektivkách Lisy Jackson vyplouvají na povrch dávno zapomenutá temná tajemství a děsivé pravdy. Autorka je opravdu mistryní popisu a gradace děje, skvěle vykresluje psychologii a pohnutky vrahů, stejně tak dobře je ale schopná se vcítit do postav obětí – umně skládá mozaiku vztahů a pokřivených životních příběhů tak, až se čtenáři tají dech.

Zoe a Chloe Denningovy vyrazily na oslavu svých jednadvacátých narozenin, ale návrat domů se šeredně zvrhl. Za své další oběti si je totiž vybral muž, který vraždí zásadně dvojčata a své činy plánuje se zvrácenou pečlivostí. Namísto vstupu do dospělosti tak dívky čeká jen utrpení. Pro Briannu Haywardovou je zmizení sester Denningových nepochybným znamením, že Vrah 21 se přesunul do New Orleans.

Jak ale přesvědčit policii, že z rituálních vražd dvojčat obvinila nesprávného člověka? Proč nikdo nechce pochopit, že dokud skutečný pachatel běhá na svobodě, jsou v ohrožení další životy? Zoufalá Brianna osloví novináře Jasona Bridgese, a ten jí přislíbí pomoc, protože tento příběh by se mohl stát odrazovým můstkem jeho další kariéry. Ani detektiv Rick Bentz nebyl nikdy úplně přesvědčen o tom, že za mřížemi sedí opravdu Vrah 21. Nyní jako by se jeho pochybnosti začaly naplňovat – a navíc je docela dobře možné, že se tento obávaný zabiják přesunul do jeho policejního rajónu. Dostane se mu na stopu dřív, než neznámý šílenec uskuteční svůj plánspojit Zoe a Chloe navždy poutem smrti?

České překlady knih Lisy Jackson vydává ostravské nakladatelství DOMINO. Poslední novinku přeložila z anglického originálu Never Die Alone do češtiny Marie Frydrychová-Čermáková.

Tagy: