ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15134 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncerty 2013: těšme se na Waterse, Bon Jovi, Claptona, Pink a další

0 jsk 21.1.2013

Koncert amerických Stone Sour, který se uskuteční 20. června v pražském Lucerna Music Baru, je zatím poslední oznámený z těch, které se v letošním roce u nás odbudou. Zatím. Není totiž pochyb o tom, že se ještě v kalendáři příjezdů zahraničních hvězd objeví pořádné bomby. A to i na festivalech. Dokonce to možná zahřmí už za pár hodin.

Již na podzim loňského roku se říkalo, že letos budou na evropském turné skoro všichni. Tedy kromě Madonny a zřejmě i Lady Gaga, která má plné ruce práce se svým novým albem Artpop.

Připomeňme ale, že kromě již oznámených jmen na evropská pódia vyrazí například i Robbie Williams, který už sice v Praze byl, ale jeho další zastávka by jistě nezůstala nepovšimnuta, či Black Sabbath, kteří záměr letos vystupovat před pár dny oznámili, ale termíny zatím visí ve vzduchu. Navíc nám koncert dluží – za ten loňský zrušený, kdy namísto celé formace zavítal do O2 Areny „jenom“ Ozzy s přáteli.

Ve hře jsou ale možná i System Of A Down, Metallica, Iron Maiden, Blur a třeba i Rolling Stones, když se zmátoří. Ti všichni by se měli (nebo by se mohli) v následujících měsících pohybovat na starém kontinentu a většina z nich se zastaví v nějaké zemi přilehlé k naší.

Přitom tuzemská nabídka je již nyní pestrá. Málokdo si nevybere v sérii takových jmen, jakými jsou Mumford & Sons, Hurts, Mark Knopfler, Eric Clapton, Kiss, Depeche Mode, ZZ Top, Roger Waters či Peter Gabriel.

Nesporně zajímavé bude i vystoupení Američanky Alicie Keys, která se se svým výtečným loňským albem Girl On Fire dostala na špičku tradiční r’n’b scény, neboť ta deska je nejspíš nejlepší, jakou dosud vydala. Je pátá v její diskografii a každá písnička na ní stojí za poslech. Jistě i koncertní.

Bon Jovi k nám zase dorazí po dvaceti letech. V roce 1993 vystupovali na pražském Strahově a byl to skvělý zážitek. Aby byl znásoben, přivezli s sebou Billyho Idola a britskou kapelu Little Angels, která v té době prožívala vrcholné okamžiky kariéry. Těšme se proto i na to, jaké předkapely Bon Jovi oznámí pro své letošní koncerty.

Roger Waters je nezmar, a to je dobře. Pink Floyd už totiž skončili, jak se zdá, a svůj znamenitý odkaz nenesou dál. Waters tak ale činí a přehrává na koncertech nezapomenutelné skladby z historie kapely, které byl kdysi členem. Navíc mu to i sype, vždyť jeho loňské turné s programem The Wall patřilo k těm ekonomicky nejúspěšnějším vůbec. Do Prahy svou Zeď přiveze opět.

Pink, která se do české metropole dostane v květnu, je u nás také populární. Když hrála v Praze poprvé, byl to jeden z prvních koncertů v tehdejší Sazka Areně a lidí na něm bylo málo. Sotva tisícovka. Na dalších dvou jejích zastávkách ale došlo k zásadnímu obratu, pročež není divu, že naposledy v Praze naplnila fotbalovou Slavii a připravila divákům velký požitek. V mezičase přivedla na svět potomka, ale jak ukazuje její loňské album, zpívá jí to pořád skvěle.

Coldplay a Muse nám loni ukázali, že směr současných koncertních programů je jasný: pořádná show. Několik jich letos můžeme očekávat zase. Vypadá to totiž, že to v tomto ohledu bude dobrý rok. Chystají se k nám skutečné hvězdy.

Termíny koncertů:

12. 2. Clannad, Praha, Lucerna
26. 2. Two Door Cinema Club, Praha, Lucerna Music Bar
6. 3. Mumford & Sons, Praha, Lucerna Music Bar
18. 3. Sunrise Avenue, Praha, Palác Akropolis
27. 3. Mick Hucknall, Praha, Kongresové centrum
28. 3. Hurts, Praha, Lucerna Music Bar
8. 4. Eros Ramazzotti, Praha, O2 Arena
7. 5. Mark Knopfler, Praha, O2 Arena
10. 5. Pink, Praha, O2 Arena
10.-12. 5. The Australian Pink Floyd, Praha, Brno, Ostrava
19. 5. Joe Cocker, Praha, O2 Arena
12. 6. Alicia Keys, Praha, O2 Arena
14. 6. Kiss, Praha, O2 Arena
19. 6. Eric Clapton, Praha, O2 Arena
20. 6. Stone Sour, Praha, Lucerna Music Bar
24. 6. Bon Jovi, Praha, Synot Tip Arena
8. 7. ZZ Top, Pardubice, ČEZ Arena
23. 7. Depeche Mode, Praha, Synot Tip Arena
4. 8., Deep Purple, Slavkov u Brna, Zámecký park
7. 8. Roger Waters, Praha, Synot Tip Arena
10. 10. Peter Gabriel, Praha, O2 Arena