ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16856 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert České filharmonie vynesl více než 4,5 milionu

0 jsk 30.3.2020

Benefiční koncert Pomáháme s Českou filharmonií, který Česká filharmonie spolu s dalšími partnery uspořádala v sobotu 28. března ve pražské Dvořákově síni Rudolfina, dokázal pomoci, povzbudit a dodat naději. Diváci a posluchači si prostřednictvím přímého přenosu ČT art a online streamu mohli vychutnat díla Smetany, Dvořáka či Bacha v podání špičkových českých hudebníků a zároveň podpořit pět pražských a brněnských nemocnic.

V průběhu večera se ve veřejné sbírce sešlo více než 4,5 milionu korun. Tato částka přitom ještě nemusí být konečná, protože posílat finanční příspěvky prostřednictvím bankovního účtu, DMS nebo přes platformu Darujme.cz je možné až do pátku 3. dubna. Vybrané peníze poslouží na nákup potřebných zdravotnických pomůcek v Nemocnici Na Homolce, FN v Motole, Nemocnici Na Bulovce, FN Brno a FN u sv. Anny v Brně, jejichž lékaři a zdravotní sestry pečují o pacienty s vážným průběhem nemoci Covid-19.

Na komorním benefičním koncertě Pomáháme s Českou filharmonií zazněla mimo jiné nejznámější Smetanova symfonická báseň Vltava v sólové úpravě pro harfu, na níž zahrála Jana Boušková. Na jevišti Rudolfina se představili také koncertní mistři prvního českého orchestru Josef Špaček, Jiří Vodička a Václav Petr za doprovodu klavíristů Martina Kasíka, Miroslava Sekery a Davida Marečka. Na závěr vystoupilo Lobkowicz trio ve složení koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček, zástupce koncertního mistra violoncellové sekce prvního českého orchestru Ivan Vokáč a klavírista Lukáš Klánský. Průvodcem večerem byl Jiří Vejvoda.

Při přípravě i v průběhu koncertu platila přísná hygienická opatření, aby byl bezpečný pro všechny zúčastněné. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář.