ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21128 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Komediální skupina Monty Python se v červenci vrátí

0 jsk 22.11.2013

Britské komediální seskupení Monty Python plánuje nové vystoupení. Pro společnost BBC to již na začátku tohoto týdne oznámil jednasedmdesátiletý Terry Jones, jeden ze členů slavného uskupení.

„Je to pravda, dáme se opět dohromady a budeme mít show. Velmi se z toho těším. Doufám, že vyděláme hodně peněz a já budu moci konečně zaplatit hypotéku,“ vyjádřil se.

Více informací slíbil na tiskové konferenci v Londýně, která proběhla včera. Soustředil tak na ni pozornost stovek tisíců fanoušků, které má tato slavná komediální skupina po celém světě.

V Londýně na konferenci nakonec zaznělo především to, že návrat skupiny bude spočívat v jednorázovém živém představení, které se uskuteční v červenci následujícího roku. Konkrétně se tak stane 1. července v londýnské O2 Areně. „Chceme vědět, jestli ještě pořád umíme být legrační,“ vysvětlil mimoděk Jones.

Na jednorázovém vystoupení se prý shodli všichni členové skupiny. Předcházelo tomu ale několik měsíců rozprav a hledání vhodného termínu. Hlavním hybatelem celé akce byl agilní Jones.

„Samozřejmě existuje nebezpečí, že se to představení nevydaří a bude velmi slabé,“ dodal. „Když jsi starší, netěšíš se pevnému zdraví a jsi součástí establišmentu, tvé humorné kousky už nejsou pro ostatní tak zábavné. Jsem však přesvědčen, že připravíme dobrý program a kompletně nový materiál. Byl bych rozčarován, kdybychom měli naše vystoupení stavět na starých skečích.“

Ze šesti původních členů formace už žije jen pět – John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Michael Palin a zmíněný Jones. Graham Chapman zemřel v roce 1989.

Představitelé show Monty Pythonův létající cirkus (vznikalo v období let 1969 – 1974) se v posledních dvaceti letech společně veřejně představili jen výjimečně. Bylo to například v roce 1998 na americkém Aspen Comedy Festivalu.

První epizodu show Monty Pythonův létající cirkus odvysílala televize BBC 5. října 1969. Skupina má na kontě také filmy Monty Python a Svatý Grál (1975) či Monty Pythonův smysl života (1983).