ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24294 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klára Issová, Lucie Vondráčková či Lenny v projektu Markety Novak

0 jsk 17.10.2018

Mladá fotografka Marketa Novak ve spolupráci s Národním památkovým ústavem připravila edici pozoruhodných fotografií celebrit na jedenácti méně známých a navštěvovaných českých a moravských historických místech – (Ne)objevené tváře památek. Coby ambasadoři se před objektivem objevili například Klára Issová, Hana Vagnerová, Lucie Vondráčková, Lenny, Gábina a Petr Koukalovi či sourozenci Ponerovi.

Unikátní autorský projekt vyvrcholí ve čtvrtek 1. listopadu od 19 hodin v Galerii Lapidárium v Praze závěrečnou vernisáží a aukcí 22 velkoformátových fotografií. Výtěžek z prodeje půjde na pomoc potřebným českým památkám. Veřejnost fotografie z kolekce (Ne)objevené tváře památek uvidí na zámcích a hradě, kde byly pořízeny.

Projekt (Ne)objevené tváře památek vyhrál v soutěži České spořitelny s názvem Už vím a získal čtvrtmilionový grant na realizaci.  Osobnosti z různých oborů, které na fotografiích představují krásy naší země, autorka vybrala pro jejich charakter a postoje k životu.

„Hlavní myšlenkou bylo jednak upozornit na méně známá místa, ale také podpořit sebevědomí našeho národa. Věřím tomu, že díky neobyčejným stavbám i lidem skutečně máme být na co hrdí,“ dodává Marketa Novak.

Lucie Vondráčková se fotila na Nových Hradech, Lenny na zámku Nebílovy, Klára Issová na zámku Dačice, manželé Koukalovi pózovali na zámku Libochovice, sourozenci Ponerovi zamířili do Rájce nad Svitavou. Do nádherných šatů návrhářky Sandry Mark se oblékla také Hanka Vagnerová, kterou okouzlil zámek Vimperk, zpěvačku Markétu Procházkovou focení přivedlo na zámek Velké Březno, Raduň se stala cílem bio kuchařky Hanky Zemanové a zámek Uherčice navštívila hudebnice a violoncellistka Terezie Kovalová.

Na snímku Hana Vagnerová.

(foto: Marketa Novak)