ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4827 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karin Ann spojila síly s britskou umělkyní Imogen Heap

0 jsk 23.4.2024

Respektovaná britská umělkyně Imogen Heap, která je známá svým inovátorským přístupem a kreativním využíváním nejnovějších technologií v hudební tvorbě, spojila síly s česko-slovenskou zpěvačkou Karin Ann.

Natolik ji oslovil singl False Gold mladé tuzemské hudebnice, že se rozhodla na něj vytvořit vlastní remix. Ten si navíc drží v tvorbě Imogen Heap prvenství. Londýnská hudebnice v něm použila novou technologii. Své signifikantní backvokály vygenerovala pomocí umělé inteligence s využitím platformy, kterou vyvinula osobně in-house se svým týmem.

Remix písně False Gold je díky tomu první skladbou z dílny Imogen Heap, ve které lze v premiéře slyšet hlas jejího AI avatara – ai.mogen.

„U remixů jsem opatrná, protože je pro mě důležité, aby mé skladby zůstaly po umělecké stránce kompaktní a bez zásahů. Ale spolupráce s Imogen Heap při remixu False Gold“ byla naprosto úžasná. Byl to velmi jednoduchý proces, protože do toho, co vytvořila, jsem se okamžitě zamilovala. Její styl produkce dal skladbě zcela nový vibe, který překonal vše, co si umím představit. Je to neskutečný pocit, že někdo, ke komu jsem dlouho vzhlížela, se nyní podílí na mé hudbě, a ještě k tomu tak významným způsobem. Remix od Imogen dokonale zapadá do mého hudebního stylu a jsem neskutečně vděčná za kouzlo, které jsme společně vytvořili,” říká o spolupráci Karin Ann.

„Bylo hluboce uspokojující a osvobozující pracovat pro změnu na hudbě někoho jiného a mít ji vydanou v krátké době po dokončení. Tento remix vnímám jako příležitost trochu se odvázat a užít si zábavu při tvůrčím procesu,“ dodává Imogen Heap.

Debutové album slovenské umělkyně Karin Ann Through the Telescope oficiálně vyjde v pátek 10. května. Nahrávka přinese čtrnáct skladeb odkrývajících komplexní témata lásky, identity a duševního zdraví v pestré fúzi různých hudebních stylů s vlivem elektroniky, indie folku a gothic disca. Album se nahrávalo převážně v USA a částečně v Evropě, a Karin Ann si k jeho tvorbě si přizvala po hudební, produkční i zvukové stránce plejádu zahraničních hostů. Výslednou podobu alba formovali po boku Karin Ann američtí hudebníci a producenti Benjamin Lazar Davis a Will Graefe.

Tagy: ,