ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7289 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karel Gott nazpíval s Kamilou Magálovou duet k pohádce Když draka bolí hlava

0 jsk 4.12.2017

Československá pohádka pro celou rodinu vzniká na základě nové dětské knihy Když draka bolí hlava, která je psaná česky i slovensky. Zajímavostí je, že k pohádce, kterou se producent Petr Šiška společně s režisérem Dušanem Rapošem (oba jsou také autory knihy) rozhodli natočit, vzniknou písně, jež v klipové verzi zazpívají velké osobnosti české a slovenské hudební scény.

První a zároveň titulní píseň s názvem Když draka bolí hlava, kterou napsali Lešek Wronka (hudba) a Petr Šiška (text) nazpívali Karel Gott s dcerou Charlotte Ellou. Vznikly i další dvě skladby – Vánoční píseň, kterou zkomponoval Vašo Patejdl a textem opatřil Petr Šiška, a zamilovaný duet s názvem Má dlaň je ve tvé dlani, kterou složil mladý skladatel Miro Bazger a text je z pera Petra Šišky. Duet nazpívali Martin Harich a Zuzana Žáková.

Poslední listopadový den se Karel Gott sešel ve studiu s Kamilou Magálovou, kde natočili závěrečnou píseň s názvem Láska je náš drahokam.

„Byl jsem osloven producentem Petrem Šiškou a režisérem Dušanem Rapošem, jestli bych pro jejich novou československou pohádku nazpíval titulní a závěrečnou píseň.  Vzhledem k tomu, že mám klasické české pohádky moc rád a mám rád děti, s radostí jsem nabídku přijal, protože tato pohádka je skvělá! Titulní píseň pro děti jsme již s mou dcerkou Charlottkou nazpívali a včera jsme s vynikající slovenskou herečkou Kamilou Magálovou natočili finálovou píseň s názvem Láska je drahokam. Složil ji Michal David a textem opatřil Petr Šiška a je o celoživotní lásce a respektu,“ říká Karel Gott.