ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7452 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karel Gott a Olga Lounová natáčeli videoklip v Klementinu

0 Redakce 3.8.2012

Třiasedmdesátiletý Karel Gott a o dvaačtyřicet let mladší zpěvačka Olga Lounová natáčejí videoklip k duetu Dál za obzor. Videoklip bude podle autorky písně Lounové obsahovat záběry z boxu nebo těhotné ženy, ale především z knihovny pražského Klementina, kde vznikaly záběry tento týden. Píseň nebude součástí desky nikoho z jejích interpretů, ale objeví se na internetu. Zatím se vzhledem ke koncertní vytíženosti Gotta i Lounové neplánuje, že by si zazpívali společně na nějakém vystoupení.
   
Lounová složila duet Dál za obzor pro předávání loňských hudebních cen televize Óčko. V přímém přenosu ho poprvé měli zazpívat spolu s Karlem Gottem, ještě předtím však pracovní verze nahrávky unikla na internet. K písni Dál za obzor vznikla také německá verze Du hast die wahl. Autorem textu je Filip Albrecht, který pro německý trh otextoval i další Gottovy písně.

"Doba se rychle mění a názory na to, zda by měl Karel Gott dělat klipy, jsou různé. Tam, kde se vysílají klipy, nesedí moje publikum. Ale je to právě o té mé volbě, jestli chci získat publikum sedící u bedny, kde se vysílají klipy. Chci je přesvědčit, že jim mám co sdělit, proto jdu na ten tenký led," řekl novinářům Gott.

Zpěvačka podle svých slov prostor Klementina k natáčení klipu vybrala hlavně proto, že pro ni jeho prostory představuje důstojné prostředí hodné Karla Gotta.

"Písnička koresponduje s náladou každé stěny v Klementinu, s náladou, která jakoby mluvila z každého regálu, z každé knihy. Ze stěn Klementina dýchá klid a nálada k rozjímání, takže se můžeme soustředit na to, o čem zpíváme," sdělil Gott, který v těchto dnech dotáčí album světových popových hitů s názvem Můj ideál – 17 hitů.

V minulosti již Gott nazpíval mnoho duetů, například s Lucií Bílou, Martou Kubišovou, Marikou Gombitovou, Hanou Zagorovou, Marií Rottrovou, Evou Pilarovou, Marcelou Holanovou či Martinou Balogovou.

rwi