ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28655 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela W.A.S.P. bude slavit čtyřicítku v Brně

0 jsk 27.1.2023

Americká heavymetalová skupina W.A.S.P. si ke svým čtyřicátým narozeninám nadělí světové turné. To překvapivě nezahájí ve své domovině, ale prvně bude slavit se svými evropskými fanoušky.

Čeští příznivci jí mohou přijít poblahopřát 15. května do brněnského klubu Sono Music, v němž jim hodlá naservírovat průřez celou svou kariérou, ve které se jí marně snažil zastavit i americký senát.

Jen hrstka kapel v historii rock’n’rollu vyvolala tak bouřlivé protichůdné reakce jako W.A.S.P. Psal se rok 1982, když na hudební scénu vtrhla parta říkající si We Are Sexual Perverts, se stylem, který sama definovala mottem shock & rock, s texty, kterým nebylo nic svaté a s divokými koncerty, které v lepším případě končily jen zničeným pódiem.

Co pro fanoušky rocku bylo vítaným opakem uhlazeného popu, který v té době opanoval všechny hudební žebříčky a televizi i rádiový éter, to pro jiné bylo zcela nepřijatelné a hodno okamžitého zákazu. Ale i když vlna odporu, kterou iniciovalo spojení náboženských organizací s městskými radami, dohnala celou věc až ke slyšení v americkém senátu, a částečně se podařilo skupině přistřihnout křídélka, zastavit její koncertní ani nahrávací činnost se nepovedlo.

W.A.S.P. prodali více než dvanáct miliónů desek a odehráli tisíce koncertů v celém světě. Na nadcházejícím turné slibuje frontman Blackie Lawless v rámci extravagantní show, kterou většina jejich příznivců nikdy neviděla, pozvat návštěvníky tam, kde to vše začalo k samému vzniku W.A.S.P.

Tagy: