ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6151 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Rybičky 48 si přizvala k písni Divokej Ir Vaška Bláhu z Divokýho Billa

0 jsk 18.7.2022

„Krátká, svižná a energická písnička. Jako kdybys nakombinoval punk, pop a irskou lidovku,“ tak popisuje nejnovější singl Rybiček 48 frontman kapely a autor hudby a textu Kuba Ryba. Rybičky 48 tak přicházejí s další písní, která boří jakékoli hudební hranice české rockové stálice.

Kapela se tak převtělila do svých alter eg Jacob O’Ryba, Peter McLebeda, Michael Jack Brennen a Andrew O’Storeck, k elektrickým kytarám přidala tahací harmoniku, banjo a housle a vznikl tak singl Divokej Ir. Název ale rozhodně není náhoda. Svůj part si totiž v písni střihl i zpěvák kapely Divokej Bill Vašek Bláha.

„O nás se všeobecně ví, že se nebojíme jakéhokoli hudebního stylu a baví nás posunovat vlastní žánrový hranice,“ pokračuje Kuba Ryba. „Irská lidová muzika náš vždycky bavila a jelikož jediná česká kapela, která u nás k tomu má blízko, je Divokej Bill, tak jsme to pojali i jako poctu jí a zároveň srandu,“ dodává frontman Rybiček.

„Když se kluci z Rybiček 48 objevili na našem koncertě a po pátém panáku se mě zeptali, jestli bych zahostoval v jejich písničce, tak jsem hned souhlasil,“ vzpomíná Vašek Bláha. „Když mi poslali demáč, abych věděl, o co jde a co mám zapět, tak jsem se půl hodiny smál tomu, jak je to trefený. Rád zahostuju pokaždý, když bude příležitost. Ta pecka je bezvadná.“

O videoklip se postaral režisér a kameraman Ondřej Soukup, který má na svědomí většinu klipů Rybiček 48. „Klip Divokej Ir je výsledkem jednoho z nejrychlejších natáčení, jaké jsem zažil. Tentokrát si produkci chystal sám Kuba kvůli mé vytíženosti a musím pochválit, že vše měl zvládnuté výborně,“ pochvaluje si Ondřej Soukup natáčení v kutnohorském klubu Česká 1, kde se o kostýmy postarala Šárka Strnadová a líčení obstarala Tereza Lebedová.

(foto: Michaela Caková)