ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23405 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Kryštof zavádí do ostravského Halywůdu

0 jsk 11.10.2021

„Americký Halywůd je o snech. Ten ostravský o těch, které se možná nikdy nesplní, ale je důležité je mít. A můžete snít klidně i o tom, že jednou budete třeba jako Breďák Pitt,“ říká Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof a autor všech písní na novém albu, které vyšlo v pátek. Na nové desce s názvem Halywůd se kromě dříve vydaných písni Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem), Vánoční s Karlem Gottem nebo nejnovějšího singlu Halywůd, objevuje i dalších šest zbrusu nových písní.

Halywůd je již osmou řadovou deskou kapely Kryštof, která jasně dává najevo, že se fanoušci této ostravsko-havířovské skupiny v žádném případě nemusí bát hudební stagnace. Kapela Kryštof vychází ze své poetiky a strhujících refrénů, a přitom stále hledá nové hudební podněty. „Jsou tam láska, vzdor, vztek, radost, euforie, vyznání, protest i rekapitulace,“ přibližuje svou inspiraci Krajčo.

Na desce se podíleli hned čtyři producenti. „Tři písně dělal Armin Effenberger, který dostal za úkol nás dostat k víc osmdesátkovému zvuku, k tomu se nakonec přiblížil i Lukáš Chromek, který dělal také tři věci, tři songy měl na starosti Fiedlerski a po jedné Ondra Žatkuliak a Angličan Yoad Nevo,“ říká Krajčo.

(foto: Petr Hrubeš)

Tagy: ,