ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29039 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Doga má platinu

0 jsk 16.3.2023

Česká hardrocková kapela Doga převzala v rámci speciálního koncertu v Ostravě platinovou desku za prodej alba Respekt (2021). V její historii je to poprvé, kdy na platinové ocenění dosáhla. Oficiálně zároveň představila své unikátní americké turné Route 66 Pub Tour, na které se vypraví letos v říjnu.

Vyprodaný Garage club Ostrava, nekonečné focení s fanoušky, autogramiáda, létající plameny, akustická vsuvka a předání platinové desky. Tak to vypadalo na slavnostním koncertě skupiny v Ostravě.

„Musíme poděkovat hlavně fanouškům, kteří si v současné digitální době naše desky kupují. Moc si toho vážíme. Zároveň mě těší, jak lidé skladby z Respektu přijali. Na koncertech to vypadá, jako bychom novější písničky hráli už roky. Všichni zpívají, znají je. Album Respekt se do naší pětatřicetileté historie časem zapíše jako jeden z milníků. To je bez debat,“ tvrdí zpěvák a kytarista Dogy Izzi.

Rocková čtveřice aktuálně koncertuje v rámci svého Respekt vinyl tour. To vstupuje do své poslední fáze a pak už se bude Doga chystat hlavně na festivaly.

„Koncerty v rámci našeho jarního turné jsme udělali pro fanoušky maximálně atraktivní. Máme novou scénu, které dominují tři obří lebky, jímž se valí dým z čelistí, uprostřed show máme menší unplugged vložku, což jsme doposud nikdy nedělali, a také jsme sestavili zcela nový set skladeb. Navíc máme vždy před koncertem autogramiády a také společné focení s fanoušky. Musím se přiznat, že nás zájem lidí hodně mile překvapil. Současně je to teď asi jedinečná příležitost, kdy nás lidé uvidí hrát v rámci vlastního turné, s kompletní scénou a veškerým fanouškovským servisem. Za chvíli najedeme na festivalovou sezonu a v říjnu nás pak čekají koncerty v Americe kolem Route 66,“ doplňuje bubeník Dogy Petr Vajda.

Tagy: