ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5490 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kalle vydávají klip a diváky provázejí tajemným prostředím České Sibiře

0 jsk 28.6.2023

Potemnělá krajina, symbolická černá tekutina nebo objekt levitující v opuštěném prostoru. Trojnásobní držitelé ceny Anděl zhmotňují píseň z posledního alba Under the Black Moss do vizuální podoby, kterou ztvárnil režisér a kameraman Jan Škop.

Diváci jsou vtaženi do bezčasí ponuré krajiny, která ovšem není nebezpečím, ale útočištěm. Příběh odkazuje na protiklady lidské existence a přírody, stejně tak jako na symbiózu temnoty a světla. Píseň Black Moss z aktuálního alba Under the Black Moss je signifikantním odkazem na tvorbu táborského dua. Kytarové linky rezonující mezi klidem a napětím vytváří prostor pro Zemanové zpěv. Ten z nich vystupuje jako fénix a hojí nezacelené rány.

Tvůrce videoklipu Jan Škop říká: „Líbil se mi způsob, jakým Verča a David při tvorbě přemýšlejí. Že není důležité věci doříkávat, ale naopak se držet v náznacích a nechat tím prostor pro divákovu fantazii. Je to patrné jak v jejich skladbách, tak snad i v aktuálním klipu.“

Kalle jsou táborská hudební skupina založená v roce 2013 Veronikou Zemanovou a Davidem Zemanem. Na kontě mají tři řadová alba a jedno EP. Žánrově se pohybují na pomezí slow-core, trip-hopu, post-rocku a indie popu.