ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11698 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kafkárna v RockOpeře se po více než šesti letech uzavře

0 jsk 5.5.2023

Viktor Dyk se coby Josef K. představí příznivcům prvního divadla pro rockery už brzy naposledy. RockOpera totiž oznámila derniéru svého díla Proces. Hudebně dramatickou adaptaci románu Franze Kafky diváci zhlédnou naposledy 11. května.

„Kafku milujeme. Je nám velice líto, že ho u nás hrajeme naposledy, ale vše jednou končí. Viktor Dyk je v roli Josefa K., kterého z neznámého důvodu zatknou, naprosto fantastický. Nenechte si ho ujít. Takhle ho už u nás víckrát neuvidíte,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Ta na ambiciózním projektu, který si dal za cíl představit veřejnosti Franze Kafku z veselejšího úhlu pohledu, pracovala opět s uměleckým ředitelem, skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem. Proces měl premiéru v roce 2016.

„Kafka bývá vnímán především jako pesimistický autor. Je ale známo, že při předčítání svého románu Proces brečel smíchy. To, co bral jako vytříbený absurdní humor, na mnohé působí pouze jako vyobrazení stísněnosti a bezvýchodnosti. Jak už sám autor napověděl svými reakcemi při interpretování vlastního textu, dá se na jeho dílo nahlížet také z veselejší stránky,“ poznamenal Steigerwald.

Diváci se v Procesu mimo Viktora Dyka mohou těšit také na Honzu Tláskala, Pavlu Forest, Jana Toužimského, Jiřího Zonygu, Žántí, Petra Opavu, Danielu Gildenlöw Langrovou, Miroslavu Časarovou a další.