ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27411 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kabát měl skvělý rok. Povedla se deska, turné, vyhrál Slavíka a hrál v klubu

0 jsk 21.12.2015

Skvělý rok uzavřela v pátek večer v brněnském Sono Centru rocková skupina Kabát. Odehrála tam koncert, který byl jejím posledním v letošním roce a zajímavý tím, že se konal v klubu. Bylo vyprodáno, v říjnu prý zmizely vstupenky během dvou dnů, a pamětníci zjistili, že je to klubový koncert teplické skupiny po dlouhatánských patnácti letech.

Naposledy totiž doma vystoupila v klubu v roce 2000, kdy v krátkém setu pokřtila své tehdejší album Go satane go v pražském Futuru. Od té doby už se pohybovala, alespoň pokud jde o Českou republiku a Slovensko, jenom ve velkých halách nebo pod širým nebem.

Kabát měl skutečně nebývale úspěšný rok. V květnu se mu podařilo dokončit a vydat nové album Do pekla/do nebe. Přestože prakticky v den jeho vydání zahajoval koncertní turné a do programu zařadil hned několik nových písniček, ohlas na sérii byl skvělý. Fanouškům se deska velice líbila a ani odborné recenze nebyly špatné, ba naopak. Josef Vojtek deníku Právo před koncertem v Brně řekl, že tak dobré recenze kapela neměla snad po celou svou dosavadní kariéru.

Turné k desce dopadlo skvěle a vyvrcholilo vyprodaným koncertem na letišti v Praze-Letňanech. Potom si dala formace volno a v listopadu oznámila, že v příštím roce absolvuje festivalovou sérii Hrady.cz a v roce 2017 se vrátí k albu Do pekla/do nebe a pojede k němu turné, na kterém by ráda zahrála možná dokonce všechny nové písně z desky.

Na sklonku listopadu pak byl Kabát jediný, který v anketě Český slavík dokázal ve své kategorii zdolat skupinu Ortel, jež se mezi oceněné vehnala s dávkou síly i drzosti, podporovaná svými v hlasování zřejmě velice pilnými fanoušky.

15. prosince hrál Kabát vánoční koncert v pražské O2 areně a byl to nejspíš jeho první takový, tedy vánoční. V pátek 18. prosince ho zopakoval v brněnském Sono Centru. Oba vánoční sety měly shodný program jako jarní turné, pouze v Brně namísto první písně Bang! zněla legendární Porcelánový prasata.

V Sono Centru také kapela ohlásila, že první koncert v roce 2016 odehraje rovněž v Brně, sice na tzv. hokejových hrách během zápasu Brno-Sparta.