ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7298 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kabát dokončil nové album, bude se jmenovat Do pekla/do nebe

0 jsk 12.5.2015

Fanoušci skupiny Kabát se v květnu konečně dočkají nového alba. Kolekce, která se bude jmenovat Do pekla/do nebe, vyjde u příležitosti zahájení koncertního open air turné. První vystoupení se uskuteční 19. května v Karlových Varech.

Pětice již představila dvě písně ze svého alba. Na prahu dubna věnovala českým hokejistům k nadcházejícímu mistrovství světa písničku Brousíme nože, která se pro ně měla stát povzbuzením před náročnými zápasy.

„Je to dar skupiny Kabát, aby se klukům na MS dařilo. Možná se jim to bude líbit, možná jim přinese štěstí, možná ne, štěstí je vrtkavá věc. Ale snad to národku pomůže. A snad se klukům i zalíbí a pak se z toho třeba stane i nějaká ta hymna,“ sdělil zpěvák Josef Vojtek.

O několik dnů později zveřejnila teplická skupina písničku Do pekla do nebe, která se tak vlastně stala prvním singlem z alba. Další skladby vyjdou až na albu, není pravděpodobné, že se před vydáním desky do éteru dostane další.

Kabát aktuálně zkouší na nadcházející koncertní turné. Na něm už, jak slíbil, představí fanouškům naživo některé písně z nové desky. V pražských Letňanech vyrostlo v minulých dnech na zkoušku pódium, na kterém bude kapela na turné vystupovat. Kompletní scéna ale bude k vidění až den před prvním koncertem v Karlových Varech.

Tam už by se měla také nová nahrávka prodávat. Kabát slibuje, že bude k dostání na všech koncertech. V prodeji bude i v běžné distribuci, někde prý o den dříve než při prvním koncertu turné.

Program Open air turné skupiny Kabát:
19. 5. Karlovy Vary
22. 5. Plzeň
25. 5. České Budějovice
28. 5. Brno
31. 5. Slovensko
6. 6. Olomouc
9. 6. Ostrava
12. 6. Hradec Králové
16. 6. Liberec
19. 6. Teplice
23. 6. Praha
26. 6. Pardubice

Kabát – Brousíme nože

Kabát – Do pekla do nebe