ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10456 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jurský svět. Dinosauři se vracejí do kina IMAX

0 Richard Winter 11.6.2015

Výlety do pravěku v kině IMAX měly u diváků vždy velký úspěch. Dokument Tyranosaurus Rex 3D je druhým nejúspěšnějším filmem v historii pražského kina IMAX a Sea Rex 3D je v celkové návštěvnosti na čtvrtém místě.
V novém letním blockbusteru Jurský svět se prehistoričtí ještěři na obří plátno kina IMAX po dlouhé době vracejí.

Poprvé jako hlavní hrdinové hraného filmu. Úchvatné scenérie Jurského světa s obrovskými brontosaury nebo děsivý a nazlobený Indomius Rex ve své velkoleposti nejlépe vyniknou právě na velkém plátně kina IMAX.
Dojem z jurských gigantů navíc umocní i denně kalibrovaný zvuk a nejlepší dostupné 3D efekty, které značku IMAX tolik proslavily. Kino IMAX bude jediné v Česku, které nabídne Jurský svět ve 3D v originálním znění s titulky. Všechna ostatní kina uvedou 3D verzi pouze s českým dabingem.

Velkofilm Jurský svět, který se v českých kinech objeví od 11. června, navazuje na úspěšnou trilogii sci-fi thrillerů Jurský park z let 1993, 1997 a 2001. Steven Spielberg, který režíroval první dva díly, byl tentokrát v roli výkonného producenta. Na plátně se objeví například Chris Pratt, Bryce Dallasová Howardová, Vincent D ´Onofrio a Omar Sy.

Více než dvouhodinový příběh se odehrává dvě desítky let po událostech prvního dílu. Zábavní prehistorický park je už léta otevřen pro veřejnost, pomalu se mění v jakýsi prehistorický “disneyland”, ale lidi pomalu ztrácejí o pravěké tvory zájem, i když mohou v akci sledovat desítky “vyhynulých” živočichů geneticky znovu oživených. Vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto podívanou ještě víc zatraktivnit.

Vědecké experimenty s novými druhy podporuje manažerka parku, která ve zvířatech vidí především zábavní čísla. Na rozdíl od ní v nich hlavní biolog vidí především nebezpečí. Zvlášť v těch tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když jeden z nich uteče a začne požírat zaměstnance parku.