ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14206 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jubilejní Benátská! s Impulsem zná své zahraniční hvězdy

0 jsk 19.12.2023

Zahraničními hvězdami třicátého ročníku hudebního festivalu Benátská! s Impulsem, který se uskuteční od 25. do 28. července 2024, budou kapely Scooter (na snímku), Suzi Quattro a Slade. Kromě nich se už tradičně představí i nejvýraznější jména české hudební scény.

„Třicátiny musíme oslavit velkou party, proto jsme hledali hvězdy, které festivalu dodají ještě větší ‚grády‘. Věřím tomu, že se s hlavními hvězdami, ale i celým programem trefíme do noty všem fanouškům, které podle mě čeká skutečně výjimečný zážitek,“ říká spolumajitel Benátské! Petr Pečený, který si i tentokrát „odskočí“ od pořadatelských povinností na pódium se svou kapelou Doctor P.P.

Ředitel festivalu Pavel Mikez dodává, že pro oslavu kulatin chtěli organizátoři do Liberce přednostně přivézt interprety, kteří už v minulosti na Benátské! vystoupili a mají k ní vztah. „Jak Scooter, Suzi Quatro, tak i Slade v podstatě neváhali, protože si všichni pamatovali skvělou atmosféru, ať už ve Vesci, nebo ještě předtím na Malé Skále. A my se tímto ročníkem chceme vrátit ke kořenům a připomenout, že náš festival už je součástí české kulturní historie,“ řekl.

Protože je však Benátská i přehlídkou toho nejlepšího, co nabízí česká mainstreamová scéna, mohou se návštěvníci těšit například na kapely Divokej Bill, Čechomor, Buty, ale i nejzářivější jména mladé scény jako jsou Yzomandias a Nik Tendo, Sima nebo Ben Cristovao. Ostatně stalo se skvělou tradicí Benátské!, že celou sobotu je jedna ze dvou hlavních stage věnována právě mladé scéně.