ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13710 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jihokorejští BTS připravili sestřih koncertu a míří s ním i do českých kin

0 jsk 24.1.2023

Koncertní záznam populární jihokorejské popové skupiny BTS z domácího Pusanu zamíří pod názvem BTS: Yet To Come na plátna českých kin a diváci ho mohou vidět i ve speciálním formátu 4DX.

Promítat se bude hned ve třech termínech 1., 3. a 4. února v síti Cinema City, Cinestar, Premiere Cinemas a regionálních kinech po celé republice.

Populární K-popový fenomén, boyband BTS, natočil záznam svého zářijového koncertu v jihokorejském Pusanu, který byl původně streamován přes službu WeVerse. Přenos tehdy pokazil několikaminutový výpadek, takže ačkoli mohli být posluchači BTS téměř na dosah ruky ke svým idolům, zážitek nebyl dokonalý. To nyní napravuje kinoverze.

Celou akci totiž simultánně snímal další filmový štáb, záznam je nyní kompletní a v novém sestřihu ničím nepřerušovaný. Představuje zbrusu nový pohled na koncert, včetně působivých detailů i ohromujících záběrů celé koncertní scény. Setlist je nabitý hity z celé dosavadní kariéry kapely včetně Dynamite, Butter, a IDOL a dostalo se i na premiéru skladby BTS Forever, která vyšla na zatím posledním studiovém počinu jihokorejského fenoménu, desce Proof.

BTS, neboli akronym pro Bangtan Sonyeondan nebo Beyond the Scene, je korejská hudební skupina, nominovaná dvakrát na Grammy za Best Pop Duo/Group Performance. Již od svého debutu v červnu 2013 získala srdce milionu fanoušků. Milovaná je zejména za svou autentickou hudební produkci, skvělá živá vystoupení a způsob, jak komunikuje se svými fanoušky, čímž se stala popovou ikonou s rekordními prodeji desek.

V textech se zabývá i tématy, která jsou velice osobní a pro konzervativní korejskou společnost stále tabu, hájí menšiny, zaměřuje se na poznání a obhájení sebe sama proti rigidní společnosti. Podařilo se jí umístit šestkrát na první pozici v nejprestižnějším americkém žebříčku prodejů singlů Billboard Hot 100 během jednoho roku a vyprodat několik koncertů ve světě. Získala i ocenění Billboard Music Awards, American Music Awards (Artist of the Year 2021) a MTV Video Music Awards.

Tagy: