ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6020 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jelen a Nebe: Parádní mejdan

0 jsk 16.2.2015

Jak pro pražskou kapelu Jelen (na snímku), tak pro havířovskou Nebe byl loňský rok velice úspěšný. Obě vydaly svá nová alba a obě se na koncertech přesvědčily, že jejich skladby oslovují diváky napříč generačním spektrem. Není proto divu, že se rozhodly vyrazit na společné turné. To začne ve středu v Olomouci.

„S kluky z Nebe jsme se potkávali v létě v šatnách na fesťácích. Vždycky to byla sranda a někde tam vznikl nápad na společné turné. Všichni máme hroznou radost z toho, že se to nakonec fakt povedlo zorganizovat a už se nemůžeme dočkat, až sedneme do dodávky, zajamujem si na pódiu a uvidíme se s fanoušky. Bude to parádní mejdan,“ vysvětluje se Jindra Polák, frontman kapely Jelen.

„Pro nás bude šňůra po klubech zkouška ohněm. Hrajeme spolu už deset let, máme za sebou dvě desky, zkušenosti z velkých i malých pódií a jsme zvědaví, kolik na nás přijde lidí. Naše kulaté narozeniny nemůžeme oslavit lépe, než s našimi fanoušky a po boku partičky Jelen, která je nám velmi blízká. V době, kdy koncerty vyprodává jen hrstka českých a slovenských interpretů, jsme moc vděční za to, že můžeme tuto šňůru jet,“ říká Petr Harazin, frontman kapely Nebe.

Společné turné nebude mít žádnou hlavní hvězdu. Kapely se v této pozici budou střídat, ba co víc v některých okamžicích se na pódiu spojí. Co všechno takto předvedou, zůstává zatím překvapením, ale očekávat lze vzájemná hostování a také jamování.

„Může se stát, že zahrajeme i nějakou úplně novou písničku,“ říká Štěpán Petrů, kytarista kapely Nebe. „Nepůjde o nějakou soutěž nebo souboj o fanoušky, ale společný zážitek pro nás i návštěvníky vystoupení. Nejsme tak známé skupiny, aby se nám do programu nevešly všechny naše hity,“ dodal s úsměvem Polák.

Speciálním hostem koncertů bude písničkářka Kateřina Marie Tichá, která obvykle vystupuje na koncertech skupiny Jelen. Je proto jisté, že tato formace na koncertech nadcházejícího turné zahraje i písničku Co bylo dál?, kterou loni nazpívala se slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner a jejichž partů se na koncertech ujímá právě Tichá.

Program turné:
18. 2. Olomouc
19. 2. Praha
20. 2. Děčín
21. 2. Jablonec nad Nisou
6. 3. Sušice
7. 3. Plzeň
12. 3. Brno
13. 3. Litomyšl
20. 3. Krnov
21. 3. Ostrava
11. 4. Havlíčkův Brod

Tagy: , ,