ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5979 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jeff Beck dostane v Praze kytaru

0 Redakce 9.6.2011

Britský kytarista Jeff Beck, který vystoupí 23. června v Praze, oslaví o den později narozeniny. Organizátoři koncertu se spolu s našimi předními výrobci kytar, Petrem Jurkovičem a sochařem Stefanem Milkovem, rozhodli mu věnovat jako dárek speciálně vyrobenou kytaru.

„Po Billy Gibbonsovi ze ZZ Top a Ericu Claptonovi se Jeff Beck stane třetí osobností, která od nás u příležitosti svého prvního koncertu v České republice podobný originál dostane,“ říkají Petr Jurkovič a Stefan Milkov.

„Půjde o čistě ručně vyrobený nástroj, žádná tovární výroba, včetně broušení a leštění laku. Unikátní na naší kytaře bude především její design. Snažíme se, aby byl skutečně speciální a atraktivní. Vybírali jsme z archívu velmi stará a kvalitní dřeva. Všechny materiály budou české s výjimkou hmatníku, kde využijeme exotické dřevo z Indonésie,“ doplňují.

Typově se kytara neliší od těch, na které Jeff Beck nejčastěji hraje (model Stratocaster). Bude osazena snímači a hardwarem, které Beck používá. Práce na hudebním nástroji začala okamžitě, necelé tři týdny, které zbývají do koncertu, jsou ve srovnání s běžnou dobou výroby (až půl roku) extrémně krátké.

Během výroby nástroje bude naneseno například 20 vrstev laku. Podoba kytary bude odhalena až u příležitosti předání dárku Jeffu Beckovi, aby byl zachován moment překvapení. „Možná na ni umístíme monogram nebo rok narození,“ říkají tvůrci.

„Doufáme, že Jeff Beck s ní bude stejně spokojen jako například Billy Gibbons, pro kterého patří naše kytara mezi nejoblíbenější, nebo pro Erica Claptona, který ji vydražil za téměř 9 tisíc dolarů v charitativní aukci,“ uzavírají oba pánové, jejichž další společná díla budou brzy k vidění na výstavě v Malostranské besedě.

V současné chvíli jsou na pražský koncert Jeffa Becka vyprodány VIP vstupenky, ostatní, které díky komornímu uspořádání Tesla Areny na šířku zaručují také skvělý zážitek, jsou dále k dispozici.

tz