ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7462 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Je tu nová hvězda. Maella

0 jsk 10.6.2016

V neděli 12. června se v pražské Malostranské besedě odbude koncert písničkářky Maelly, vlastním jménem Michaely Charvátové. Relativně nová tvář tuzemské hudební scény na něm pokřtí své nedávno vydané debutové EP It is Coming a představí divákům své umělecké přednosti – pozoruhodný hlas a osobitou tvorbu na pomezí alternativního popu a rhythm and blues. Hostem večera bude britský muzikant Justin Lavash. Koncert začne ve 20 hodin.

Maella je zajímavá především svým uhrančivým hlasem a tvorbou, jež se inspiruje surrealistickými filmovými motivy a lidskými dramaty. Jejich propojení s osobními prožitky dává vzniknout živým, originálním písním.

„Jsem inspirována neviditelnou tajemností v životech, která je zachycená třeba v seriálu Twin Peaks. Stejně tak se v mé muzice projevuje láska ke knihám Spalovač mrtvol Ladislava Fukse, Žert a Směšné lásky od Milana Kundery či Lolita Vladimira Nabokova,“ prozradila Maella.

Narodila se v Praze a vystudovala English College in Prague. Hudbě se věnuje od svých čtyř let, kdy začala zpívat v International Choir of Prague. Koncertní zkušenosti má z open mic akcí v různých klubech Evrop.. Ve třinácti založila svou první kapelu, ve které hrála na baskytaru. V roce 2015 získala cenu Tais Awards 2015 – Best Songwriter of the year. Kromě první autorské nahrávky zveřejnila také videoklip ke svému prvnímu singlu Sometimes, který je součástí EP.

„Poprvé jsem o ní slyšel asi před rokem od muzikantských kamarádů a všichni říkali, že má skvělý hlas. Až nedávno jsem měl tu čest slyšet její první nahrávku. Má výtečnou kapelu a její hlas je opravdu jedinečný,“ říká o zpěvačce britský písničkář James Harries, její kolega z vydavatelské stáje Tranzistor.

Debutové minilabum It is Coming vzniklo ve studiu Svengali. Základní spoluhráčské duo Maelle tvoří kytarista Dalibor Hrubeš a basista Martin Drahoňovský. Na nahrávce se podíleli i kytarista Josef Štěpánek, pianista Michael Nejtek, hráč na hammondky Jan Kořínek a bubeníci Daniel Šoltis či Jan Chalupa. Smyčcový kvartet Gabriely Vermelho aranžoval Martin Brunner.

Maella – Sometimes

(foto: Petr Hrubeš)

Tagy: ,