ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27331 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Je to tak. Guns N’Roses budou hrát v klasické sestavě

0 jsk 6.1.2016

Zpěvák William Axl Rose, kytarista Slash a baskytarista Duff McKagan potvrdili prostřednictvím Twitteru a Instagramu, že Guns N’Roses se vrátí na scénu, zřejmě v klasické sestavě. První společný koncert od roku 1993 zahrají na festivalu Coachella. Potvrdili také, že koncertní turné bude čítat pětadvacet zastávek.

Není ale zatím známo, kdo se vedle tří uvedených muzikantů stane na chystanou koncertní sérii dalším členem kapely, ani jestli kapela v klasické sestavě nahraje následně nové album.

Dřívější zprávy říkají, že by Guns N’Roses měli také vystoupit v nové Las Vegas Aréně, kterou otevřou 6. dubna. Ve stejný měsíc zahrají na kalifornském Coachella Music & Arts Festivalu. Za každou show v rámci celé koncertní šňůry žádají tři miliony dolarů.

Guns N’Roses vznikli v roce 1985 a svou největší slávu zažili po vydání debutové nahrávky Appetite For Destruction (1987) s hity Welcome To the Jungle, Sweet Child O’Mine a Paradise City. Kapela na úspěch prvního alba navázala nahrávkou GN’R Lies (1988) a pak v roce 1991 počiny Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, které vyšly ve stejný den.

Členové formace, především Axl Rose a Slash, se však stále více hádali a nenahrávali už spolu nové skladby. V roce 1993 ještě vydali album coververzí The Spaghetti Incident? a v Buenos Aires pak odehráli poslední koncert v nejslavnější sestavě.

Slash z kapely oficiálně odešel v roce 1996, pod vedením Axla nicméně Guns N’Roses existovali dál, aniž by hýřili velkou aktivitou. Po dlouhých letech vydali v listopadu 2008 studiové album Chinese Democracy. Formaci v současnosti tvoří kromě Axla Rose ještě Dizzy Reed (klávesy), Tommy Stinson (baskytara), Chris Pitman (klávesy), Richard Fortus (kytara) a Frank Ferrer (bicí).

Guns N’Roses – November Rain

Guns N’Roses – Don’t Cry

Guns N’Roses – Paradise City