ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30430 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jane Fondová a Robert Redford byli oceněni v Benátkách

0 jsk 4.9.2017

Jane Fondové a Robert Redford, hollywoodské herecké hvězdy, obdrželi ocenění za celoživotní dílo na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Čestné ceny Zlatý lev si osobně převzali v sobotu večer na ostrově Lido.

Následně festival v premiéře představil snímek Our Souls at Night režiséra Ritesha Batry. Oba ocenění herci se v něm představili před kamerou znovu po dlouhé době společně. Ztvárnili stárnoucí sousedy, kteří spolu hrají směšnou hru. Film vytvořený společností Netflix byl představen v Benátkách mimo hlavní soutěž.

„Chtěl jsem s Jane znovu pracovat, než zemřu,“ řekl Redford předtím, než získal cenu, na tiskové konferenci. I Fondová na ní přiznala, jak moc svého hereckého kolegu obdivuje. „Kromě toho jsem se do něho chtěla ještě jednou zamilovat tak, jako v jiných filmech,“ sdělila.

Alberto Barber, ředitel filmového festivalu v Benátkách, už v červenci připomněl, že Fondová se během své kariéry stala symbolem vášnivého života, svobody a nekonformity. „Kromě umělecké kariéry se stala známou jako politická aktivistka, spisovatelka, mluvčí feministického hnutí a producentka,“ řekl.

Jméno Robert Redford je podle něj výrazně spojeno s filmovým festivalem Sundance, což je největší přehlídka nezávislých filmů. „Redford byl vždy velkým zastáncem nezávislé filmové produkce před a za kamerou,“ osvětlil Barber.

Oba laureáti čestného Zlatého lva hráli společně ve filmech Štvanice (1966), Bosé nohy v parku (1967) a Electric Rider (1979).