ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16037 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Bartoš otevře cyklus Hybatelé rezonance

0 jsk 15.9.2023

Další ročník cyklu sólových recitálů Hybatelé rezonance otevře v pondělí 2. října Jan Bartoš. Umělec, jehož mezinárodní kritika označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů, vystoupí s programem z oceňovaného posledního cédéčka. Posluchači se mohou těšit například na Sny Bedřicha Smetany nebo Osm preludií pro klavír Miloslava Kabeláče.

V osobitých recitálech v působivém prostředí Anežského kláštera nabízí Hybatelé rezonance koncerty čtveřice umělců, kteří na mistrovském koncertním křídle C. Bechstein D 282 uvedou program podle vlastního výběru, sestavený exkluzivně pro tuto příležitost.

Druhý z podzimních koncertů bude patřit dámě české klavírní školy Jitce Čechové, jejíž program zahrnuje zkombinované skladby Vítězslava Nováka, Josefa Páleníčka, Leoše Janáčka, Jaroslava Ježka a Josefa Suka. První jarní koncert příštího roku bude v rytmu jazzu. Mimořádně sólově na Hybatelích rezonance vystoupí přední jazzový pianista Vít Křišťan. Cyklus pak uzavře Ivo Kahánek s programem, který zabrousí do světa autorů ovlivněných českou stopou.

(foto: Antonín Kratochvíl)