ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4749 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jaksi Taksi a Zakázaný ovoce a se po pěti letech vydávají na společné turné

0 jsk 5.4.2024

Silné melodie, úderné bicí a tah na branku, to jsou hlavní atributy trojice Jaksi Taksi, Zakázaný ovoce a Covers for Lovers, kapel, které vyjíždějí na společné celorepublikové turné. Naplánovaných je jedenáct zastávek rozdělených na dvě části (jarní a podzimní).

Skupina Jaksi Taksi adaptovala styl moderního amerického punk rocku pro české prostředí a byla první, kdo reagoval na Green Day, Blink 182 či Bad Religion. Prosadila tento hudební styl v podobě videoklipů do celoplošných televizí a její skladby se umisťovaly na předních příčkách hitparád v době, kdy ještě tyto hitparády měly velkou sledovanost u diváků a hudebních příznivců. Na svém kontě má jedenáct řadových alb.

Skupina Zakázaný ovoce připravuje nové singly a vyhlíží nové album. To poslední, které nese název Svět se změnil, vydala před čtyřmi lety. Příchodem Štěpána Soukupa, který loni opustil sólovou dráhu, se spustila vlna inspirace na nové písně a společně s dalším zakládajícím členem, baskytaristou a zpěvákem Yarisem, se pustili do práce. Aktuálně mají připraveno několik písní, které by v průběhu roku mohly zaznít i na živých koncertech.

Covers for Lovers je čtveřice muzikantů soustředěná kolem bubeníka Aleše. Dala se dohromady po jeho odchodu z Jaksi Taksi v roce 2010. Od té doby vydala několik alb, nespočet singlů a videoklipů.

Program turné
5. 4. Velké Meziříčí, Music club Panorama
6. 4. Pardubice, ABC klub
12. 4. Praha, Vagon klub
13. 4. Sedlčany, Pohoda club
19. 4. Kolín, KD
26. 4. Havlíčkův Brod, Klub Oko
27. 4. Horažďovice, KD
27. 9. Valašská Polanka, KD
28. 9. Písek, Divadlo Pod Čarou
4. 10. Humpolec, Party House Tennessee
5. 10. Teplice, Knak