ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10032 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

J. K. Rowlingová chystá další detektivky

0 jsk 22.7.2014

Úspěšná britská spisovatelka J. K. Rowlingová uvedla, že připravuje další kriminální příběhy, v nichž bude jako hlavní postava vystupovat detektiv Cormoran Strike.

Spisovatelka, kterou celosvětově proslavily knihy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, má přitom aktuálně na kontě už dvě detektivky. Pod pseudonymem Robert Galbraith uvedla na trh knihy Volání kukačky (2013) a The Silkworm (2014).

Osmačtyřicetiletá spisovatelka hovořila o svých budoucích tvůrčích plánech na tradičním literárním Crime Writing Festivalu, který se konal o víkendu v britském Harrogate.

„Jsem asi v polovině třetí knihy a už jsem začala přemýšlet, o čem bude čtvrtá. Má třetí kniha je trochu jiná. Dozvíte se v ní o tom, co se stane lidem, kteří odejdou z armády,“ uvedla autorka a prohlásila, že jako Robert Galbraith plánuje napsat více než sedm knih.

„Nebude jich sedm, bude jich víc,“ sdělila tajemně. „Miluji psaní detektivek, takže nevím, kdy s tím skončím. Vždycky jsem měla detektivky moc ráda a přečetla jsem jich za svůj život opravdu hodně. Myslím si, že knihy o Harrym Potterovi jsou v mnoha ohledech takové maskované detektivky.“

Dodala k tomu, že pokud bude v jejích dalších knihách detektiv naživu, lze očekávat nějaké pokračování.

J. K. Rowlingová také prozradila, že mezi její oblíbené autorky detektivek patří Agatha Christie, Dorothy L Sayers, Ngaio Marsh a Margery Allingham, kterou podle vlastních slov obdivuje nejvíc. „Allinghamová je má nejoblíbenější autorka. Je z těch čtyř, které jsem uvedla, přitom nejméně známá. The Tiger in the Smoke je fenomenální román,“ sdělila.

Dodejme, že Rowlingová začala psát detektivky pod mužským pseudonymem Robert Galbraith loni. Na veřejnost se Galbraithova pravá totožnost dostala poté, co se s tím své známé svěřil jeden z advokátů Rowlingové. Informace se pak dostala k nedělníku The Sunday Times, který ji loni v červenci zveřejnil.