ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12563 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Imodium točí album a těší se z nominace v anketě Žebřík

0 jsk 14.3.2013

Broumovská rocková skupina Imodium skončila loňský koncerty naplněný rok silvestrovským vystoupením v pražském Rock Café. S příchodem letošního ledna se vrhla na přípravy k nahrávání nového, v pořadí čtvrtého studiového alba. K jeho realizaci přizvala i producenta Martina Voláka, který pracoval například s Danielem Landou nebo Xindlem X. S Imodiem jej ale pojí pevné historické pouto, protože jako producent dohlížel již na jeho první album Imodium z roku 2004.

Zpěvák a kytarista Thom říká: „Martin byl ten, kdo nás před bezmála deseti lety vlastně naučil hrát na nástroje. Naučil nás přistupovat k práci odpovědně a svědomitě. Zná nás jako své boty, protože nás neustále sledoval, i když jsme se řadu let neviděli. Vsadili jsme u spojení Imodia a Martina Voláka na jedinou věc – zúročit těch deset let, během kterých jsme my i Martin nepochybně posbírali hromadu zkušeností.“

Název nové desky zatím není znám, ale první plody studiové práce by se měly objevit již na jaře. Imodium na tu dobu chystá k vydání první singl, a dříve, než deska na podzim letošního roku vyjde, nabídne ještě několik dalších.

Své zatím poslední dvojalbum Polarity vydalo Imodium v roce 2010. Rok nato vznikal dokument 9½, který mapuje dosavadní historii formace.  Aktuálně se pyšní nominací na hudební ceny Žebřík 2012 v kategorii Film roku. Vyhlášení vítězů se odbude 15. března v Plzni.