ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11524 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Igor Orozovič se představí na Kampě

0 jsk 16.8.2022

Igor Orozovič, který je známý především jako divadelní a filmový herec, se letos na jaře pod muzikantskou značkou Igor Orozovič & Co. vydal na hudební dráhu vybavený vlastním autorským repertoárem, kde koření šansonové ladění písní popem, lehkým jazzem a barevnou škálou jemné alternativy. Písně se svou kapelou poprvé zahrál v rámci vyprodané jarní koncertní série Když chlap svléká tmu a u Supraphonu vydal singl a klip Náušnice.

Igor Orozovič & Co. se nyní představí v rámci speciálních letních koncertů, které vedle úspěšných představení Meda a Werich a Marta pořádá Letní scéna Musea Kampa. Koncert se uskuteční v neděli 28. srpna od 20 hodin.

Orozovič k němu poznamenal: „Myslím, že mix hudebních žánrů, se kterými si pohrávám, dostane v magickém prostředí ostrova Kampa další rozměr. Byl bych rád, kdyby aspoň jedna z písní, která posluchače osloví, byla o přírodě, protože z chystaného playlistu jsem zjistil, že to je téma, které je pro mě zásadní. Enviromentální šanson? A protože výtvarný genius loci Sovových mlýnů se musí využít, tak jsem se domluvil s Adamem Vaculou, že bude speciálním výtvarným předskokanem koncertu a představí své umělecké fotografie v rámci projekční instalace. Adam mi nafotil původní vizuály k celému projektu a já neskromně prohlašuji, že jsem objevil jeho fotografický talent.“

Doprovodnou kapelu Igora Orozoviče tvoří Kristýna Farag (flétna a zpěv), Petr Ožana (klávesy), Michal Rákosník (kytary), Martin Forst (saxofon a klarinet), Jan Timiopulos (basová kytara), Marcus Jurkovič (bicí).

(foto: Lucie Levá)